Częściowy brak dźwięku 5.1 w filmie

Audigy 4 SB0610 + Logitech X-530 + win7

zainstalowałam najnowsze sterowniki, ustawiłam dźwięk na 5.1, działa prawie ok :shock:

po pierwsze nie działa jeden głośnik (mały poziomy)…

po drugie dźwięk w filmie hd działa tylko częściowo, tzn efekty odgłosów w tle są fantastyczne ale prawie nie słychać głosów aktorów :-x

instalowałam różne sterowniki, metodą prób i błędów zmieniałam różne ustawienia i ciągle nic :frowning: proszę pomóżcie

Kodeki.

Bierz K-Lite Codec Pack + AC3 Filter

dzięki serdeczne, miałam K-Lite ale starszą wersję, teraz dźwięk w filmie jest super ale ciągle nie działa ten mały głośnik :frowning:

Ja ustawiłem w opcjach od głośników CREATIVE “Wypełnianie głośnika” no i pomogło;p

A sprawdzałaś czy wszystkie okablowanie jest dobrze “popodłączane” ? Sprawdź również w opcjach systemu poprawność instalacji systemu 5.1 (Panel Sterowania -> Sprzęt i dźwięk -> Zarządzaj ustawieniami Audio -> zaznacz “głośniki” i naciśnij “konfiguruj”) Dalej postępuj zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami. Sprawdź czy każdy głośnik tam działa i słychać go w należytym miejscu.

Czy podczas instalacji K-lite codec pack ustawiłeś mixer na 5:1 ,ewentalnie możesz to zmienić w ffdshow audio w zakładce mixer na 5:1 ,lub na opcje (taka jak na wyjściu).

Przepraszam za OT, ale bartzuza to Kobieta. :wink:

Sorki :stuck_out_tongue: hihi ,ewentualnie tu masz sterowniki nieoficjalne,bo augidy ma w d… rozwijanie i naprawe sterowników ale jest gość co to naprawia http://forums.creative.com/t5/Sound-Bla … d-p/554398

dzięki za podpowiedzi… gural777 … nie przejmuj się, to się dzieje nieustannie… he he… nie zwracam już na to uwagi :smiley:

sprawdziłam w konfiguracji głośników i ten mały nie działa, kable też sprawdziłam, zrobiłam teraz formatowanie i pobieram te “nieoficjalne” sterowniki, zobaczymy co będzie

Dodane 17.05.2010 (Pn) 12:23

no już mam dosyć :-x to samo co wczoraj, nowe sterowniki nie pomogły, chyba coś z tym głośnikiem jest nie tak :frowning:

no ale to jeszcze nic… zainstalowałam dokładnie ten sam pakiet kodeków co wczoraj… K-Lite Codec Pack + AC3 Filter… ustawiłam na 5.1 i znowu dźwięk w filmie zniknął :o

Usuń całkowicie k-lite codec pack a zainstaluj ten player www.videolan.org/vlc/ ,ma już wbudowane kodeki ,upewnij się że bezpośrednio w windowsie (panel sterowania- dźwięki i urządzenia audio-ustawienia głośników-zaawansowane ) masz ustawione na 5:1 ,także czy jest tak samo ustawione w Creative audio control panel .

nie działa na tym również :frowning: usunęłam wszystkie kodeki przez Your Uninstaller i zainstalowałam ten pakiet: http://www.dobreprogramy.pl/Codec-Pack-Advanced,Program,Windows,12951.html teraz na filmach jest ok a z tamtym głośnikiem muszę powalczyć jeszcze… dzięki za poświęcony czas :slight_smile:

Prawdopodobnie głośnik fizycznie uszkodzony jest… :? Kodeki, formatowanie, sterowniki nic tu już raczej nie pomogą skoro wszystkiego próbowałaś.

P.S - Skoro na samym początku K-Lite + AC3 działało to jakim cudem teraz nie? Używam tej paczki od baaaardzo dawna (wiele lat) i nabrałem do tego zaufania.

Napisała że wtedy też ten 5 głośnik nie działa,no uważam źe po takim kombinowaniu by zadziałało,czyli zapewne uszkodzenie fizyczne głośnika.

Też mam głośniki 5.1 i na XP chodziły bezproblemowo… a na Viscie i 7 nieraz 2-3 działają … nieraz 5 (tryb stereo)

U mnie to wina słabej muzy mp3 no i DvdRipy;p w takim czymś to nie ma szans na prawdziwe 5.1;P

Kiedyś pobawiłem się w Winampie i działały wszystkie(i w każdym programie)