Częste aktualizacje systemu windows

Dlaczego ostatnio po każdym wyłączeniu komputera mam jakieś aktualizacje systemu windows ? Często gdy wyłanczam komputer mam przyważnie jedną aktualizacje i musze czekać zanim mi się laptop wyłączy aż mi się ta jedną aktualizacja zaktualizuje i wtedy dopiero się laptop wyłancza. Dlaczego tak i czy da się to jakoś poprawić ? Czy jednak to jest konieczne ?

No ale jeśli w ciągu jednego dnia nawet kilka razy uruchomie laptopa i tym samym kilka razy w ciągu jednego dnia kilka razy wyłącze laptopa to mam aktualizacje jedną do zainstalowania na laptopie. Czy to normalne żeby tak było czy jednak coś jest nie tak ? Gdy w ciągu jednego dnia 20 raz wyłącze laptopa to przed każdym zamknięciem laptopa jedna aktualizacja się instaluje czyli w sumie jakieś 20 aktualizacji w ciągu jednego dnia. Czy to możliwe ? Czy jednak coś jest nie tak ?

Wszystko w porządku, to nie jest oznaka błędu (pod warunkiem, że aktualizacje te zostają poprawnie zainstalowane)

Jaki masz system?

W przypadku XP wejdź za pomocą IE na stronę Windows Update i sprawdź zainstalowane aktualizacje - porównaj z tym co się ostatnio instalowało.

Na Win 7 (Vista chyba też) - Panel Sterowania - System i zabezpieczenia - Windows Update - Wyświetl historię aktualizacji.

Mam system Win 7 i sprawdziłem to w Panelu sterowania i wyświetliłem historie aktualizacji. Okazało się że, za każdym razem instaluje się altualizacja zabezpieczeń dla programu Microsoft .NET Framework 4 w sytstemach Windows Xp, Windows Vista, Windows 7. I za każdym razem pisze mi, że stan jest zakończony nie powodzeniem a ważnośc jest ważna. Więc nie rozumiem i co jest nie tak ? Teraz też mam już 3 aktualizacje do zinstalowania bo mi się wyświetlają w zamknij komputer. Co tu jest nie tak ? Wcześniej tak nie było.

Witaj. Ukryj te uparte aktualizacje. Potem Panel sterowania > Programy i funkcje > znajdź Net Framework 4 > Odinstaluj. Potem kliknij Przywróć ustawienia początkowe. Restart.

Jeżeli resetowanie Net Fram. 4 nie pomoże, to odinstaluj go całkowicie. Update pobierze go jeszcze raz i wtedy powinien zaistalować aktualizację.

Start-panel sterowania-windows update-zmień ustawienia-i zmień na wyszukaj aktualizacje ale pozwól mi wybrać czy je pobrać i zainstalować

Nie wiem czy to błąd czy inny powód, lecz u mnie też 2 najnowsze aktualizacje dotyczące NET Framework 4 nie chcą się zainstalować (XP).

Zrezygnowałem z powiadamiania o tych aktualizacjach i już się nie pojawiają.

Naprawa NET Framework 4 niestety nic nie dała.

A da się to jakoś tak ustawić tak jak miałem od nowości tego laptopa ? Wtedy mi się te aktualizacje nie włanczały.

Start-panel sterowania-windows update-zmień ustawienia-i zmień na NIGDY NIE SPRAWDZAJ CZY SĄ AKTUALIZACJE

tylko przy takim ustawieniu komputer nie jest chroniony

A jak było to ustawione wtedy gdy kupowałem laptopa ? Bo wtedy ochrone kompute miałem włąnczoną ale kilka razy dziennie co dziennie aktualizacji mi nie robiło tylko wtedy gdy faktycznie coś było nowego jakaś nowa wersja firefoxa, czy Flash pleyer to tylko wtedy. A teraz to te aktualizacje mam ciągle non stop. Jak to ustawić żeby było dobrze jak miałem od samego początku gdy kupowałem mojego laptopa ?

No to chyba tak

Start-panel sterowania-windows update-zmień ustawienia i naciskasz na tę strzałkę rozwinie się i ustaw ZAINSTALUJ AKTUALIZACJE AUTOMATYCZNIE(zalecane)

To właśnie tak mam ustawione a jednak mimo to co chwile mi wyświetla że mam jakąs aktualizacje do zainstalowania :frowning:

Nawet teraz pisze mi że mam do zainstalowania aktualizacja WindowsUpdate_0000066A" "WindowsUpdate_dt000 i gdy dam zainstaluj to wtedy pisze mi że instalacja tej aktualizacji zakończyła się nie powodzeniem. I niewiem co jest :frowning:

Jak kupiłem laptopa to tak się nie działo nigdy tylko tak mam dopiero od miesiąca tego roku nie wiem czemu :frowning:

W jaki sposób można to poprawić żeby było tak jak przed tem ?

Sprawdż tak

start-panel sterowania-programy i funkcje-włącz lub wyłacz funkcje systemu windows i odszukaj microsoft NET Framework 4 jeśli jest na liście to go usuń

A co to jest ten microsoft NET Framework 4? Czy jak to usune to nie będe miał problemu z internetem ?

.NET Framework nie ma nic wspólnego z dostępem do internetu, poczytaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/.NET_Framework

A pisząc po prostu po “chłopsku” Net Frameworki są potrzebne do uruchominia pewnych aplikacji które wymagaja tego dodatku. Możesz je zainstalować wtedy jeżeli będziesz miał aplikację tego wymagającą.

Zobacz czy w kluczu:

HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Component Based Servicing\Packages ,

masz numer tej felernej łaty-KB…

No to co zrobić z tym, żeby za każdym razem mi nie instalowało tych aktualizacji po kilka razy dziennie podczas wyłanczania laptopa ?

Chciałby to mieć tak jak było kiedyś kiedy mi się to w ogóle nie włanczało. Jak to zrobić ?

Zobacz jeszcze tak-start-panel sterowania-windows update-kliknij na ten napis opcjonalne aktualizacje,następnie wyświetląsię aktualizacje do zainstalowania to ty kliknij na niej prawą myszką i z menu ukryj aktualizacje,w ten sposob ukrywasz te których nie chcesz instalować

Wygląda na to że ta łata jest częściowo zainstalowana i co byś nie zrobił ten problem będzie nadal.

Dlatego kazałem Ci sprawdzić w tym kluczu czy masz tą łatę, jeśli tam jest to spróbuje to usunąć, tylko nie jestem pewien czy wpisy aktualizacji do NET F. są w tym kluczu. A jeśli są to trzeba będzie to usunąć i potem tą feralną aktualizację ukryć lub szukać powodu dla którego się nie chce instalować do końca.