Częste błędy "explorer.exe" w WinXP HE

Witam!

Jak w temacie posiadam orginała XP HE 32bit. Moim problemem są częste błędy procesu explorer.exe, gdzie wyświetla się ramka że operacja ta zostanie zamknięta. Dzięje mi sie to głównie przy otwieraniu jakiś folderów. Komp był skanowany Avastem! oraz kaspersky-online, jakieś wirusiki ale usunąłem, ogólnie jakoś mi się zaczął system zacinać i coponiektóre programy. I tak planuje formata, ale z ciekawości chciałem się zapytać co to może być i jak można ewentualnie “naprawić” system bo explorer.exe to błąd “windowsowy” :stuck_out_tongue:

dokladnie sie nie znam . ale moze w pliku explorer.exe byl wirus i poprostu jesli wybrales by go usunac on sie i tak prawdopodobnie powiniem odtworzyc i dalej z wirusem. nie wiem takie moje przemyslenia są;)

Takie błędy wyskakują w folderach ze zdjęciami i filmami, gdzie widok został ustawiony na miniaturki.

Winę zwykle ponoszą wadliwe kodeki.

http://www.searchengines.pl/index.php?s … st&p=54484

O ile mi wiadomo to explorer.exe to nie plik a proces odpowiadający za funkcjonowanie całego systemu windows i wątpie, aby taka okoliczność miała miejsce co napisałeś, ale dzieki za chęci :slight_smile:

explorer.exe to okienka Eksploratora Windows, pasek narzędzi i ikonki.

Ogólnie to cała grafika na Pulpicie (poza tapetą). :wink:

Widok mam ustawiony na “Sczegóły” czyli to jest lista, kodeki mam najnowsze ECE MegaKodeks Pack niedawno instalowane :stuck_out_tongue: To co mam zrobić ewentualnie z tymi kodekami?

ACE Mega Codec Pack są nie aktualizowane od przeszło dwóch lat.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +Pack+6.03

Najlepiej zainstaluj inne, częściej aktualizowane.

Ze swojej strony polecam K-Lite Codec pack.

Oczywiście przedtem odinstaluj stare za pomocą Revo Uninstalera w trybie zaawansowanym, przeczyść system CCleanerem, potem zainstaluj nowe kodeki.

A no racja xD A jaką dokładnie wersje tych kodeków mi polecasz :stuck_out_tongue: A procedure to znam :smiley:

Najwięcej kodeków zawiera K-Lite Codec Mega Pack.

Zalecany jest jednak w czasie instalowania samodzielny wybór kodeków, bez instalowania Media Playera Classic.

po instalacji k-lite, jak coś będzie nie działać, pobierz narzędzie installedCodec i powyłączaj nim kodeki, które będą miały podobną nazwę, a będą różnych producentów

A czemu nie instalować tego playera? Zobacze może tego installera :stuck_out_tongue:

po prostu lepiej bez niego