Częste Blue Screeny

Witam was. Wczoraj zainstalowałem Win 7 i po około godzinie normalnego użytkowania, tzn. przeglądania internetu i ogólnie zapoznawania się z systemem wyskoczył blue screen po czym restart komputera… Sytuacja powtarzała się parokrotnie, w różnych sytuacjach… przy włączeniu strony 4shared, przy naciśnięciu na “pobierz” na stronie Xmarks xd, przy normalnym korzystaniu z internetu czyli wciskaniu odnośników… raz nawet było normalnie na systemie jak otwierałem jakieś okienko windowsa. Nie wiadomo kiedy nastąpi ten moment xd Większość najprostszych czynności które wymagają trochę większej mocy sprawia mu ogromne trudności.

Mam dość słabego kompa, ale to samo w sobie chyba nie może tak skutkować. Mam go już dwa lata, na Xp już sprawiał problemy typu zawieszenie się przy włączaniu gier, zawieszanie się przy wyłączeniu monitora przez wygaszacz ekranu, ale nie gram w gry więc mi to zbytnio nie przeszkadzało.

Dual Core 1.6 GHz

GeForce 7300 SE/7200 GS 512 mb

Gigabyte GA-P31-S3G

1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM

HDD 250 GB WD 7200 SMB SATA

i Zasilacz dołączony do obudowy 230 V , który jet chyba najbardziej prawdopodobną przyczyną tych blu screenów, przynajmniej “on” się rzuca w oczy.

Instalowałem już najnowsze sterowniki do płyty głównej (dźwięk i siec zintegrowana), grafiki… Bios też mam najnowszy. Z lipca 2008 ale to jest właśnie najnowszy ;]

Log z Debugging Tools’a:

http://wklej.org/hash/e5670e956d/

Podkreślam że na Win Xp nie ma w ogóle takich sytuaci… przez 2 lata może z raz się pokazał Blue Screen.

Mam nadzieję że ktoś się zna na konfiguracjach sprzętowych i mi pomoże… Co jest przyczyną tych blue screenów? Lub co mam jeszcze zrobić by się tego dowiedzieć?

Zacznij od przetestowania pamięci np. programem Memtest86+. Często uszkodzona pamięć powoduje resety czy zawieszanie się komputera. Kiepski zasilacz też może być przyczyną problemów.

Jeśli wyskoczy ponownie BlueScreen to zajrzyj tutaj: http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=11

Masz tam opis kodów błędów.

MemTest nic nie wykrył… pamięć jest bez błędów.

Ale dzięki za tą stronę :wink: Tego było mi trzeba… teraz przynajmniej wiem że posuwam się w dobrym kierunku.

Błąd o nazwie: 0x000000D1

Pamięć Sprawdzona

chkdsk też zrobiony i nic ciekawego…

Ciekawe skąd mam wiedzieć którego sterownika dotyczy problem ;]

Sprawdzanie bad sektorów mnie czeka, ciekawe co wykaże.

Niestety sterowniki pod 7 nie zawsze są dopracowane tak jak te na XP. Nawet nVidia stworzyła kłopotliwe sterowniki (np. seria GF 8xxx M). Pozostaje regularnie szukać aktualnych sterowników do jakiegokolwiek podzespołu.

Po odinstalowaniu ESET Smart Security 4.0.314.0 problem ustał :wink: na AVG już jest spokój… przynajmniej z Blue Screenami. ;]

:slight_smile: DriverMax…i :smiley: wszystko jasne