Częste "blue screeny"

Witam,

Otóż tak jak napisałem w temacie mam problemy z częstymi, różnorodnymi blue screenami. Z początku myślałem, że to przez dysk twardy mogło być spowodowane, gdyż miałem bad sektory. Po wymianie na nowy dysk twardy, problem nie ustąpił.

Czytalem kilka wątków związanych z tym problemem, i przeskanowałem programem bluescreenviev raporty, oto one:

http://speedy.sh/9EDch/asd.txt

Moj sprzet:

System operacyjny Windows 7 Ultimate Professional

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

procesor: AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 5600+ 2.81 GHz

RAM: 2GB 833 mhz

karta graficzna: GeForce 8600 GTS 256 MB

Typ BIOS’u AMI (08/23/10)

W everescie napisane mam płyta główna: unknown… Choć jest to plyta z ASUS’a, ale nie wiem dokładnie, jaki model.

i jeszcze to: ID płyty głównej 64-1804-000001-00101111-082310-MCP68SE$A1270000_BIOS DATE: 08/23/10 14:48:45 VER: 08.00.14

Czy jeszcze jakies informacje beda przydatne?

Prosze o pomoc :slight_smile:

damiansss ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Podaj dla formalności odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health => instrukcja odczytu SMART.

Podaj ss z programu HWMonitor tak aby wszystko było widać.

Gdy przechodzę do zakładki Health to zastaję ją pustą, nic nie wyświetla. Nawet nie pokazuje temp dysku. Chociaż dysk twardy jest wybrany prawidłowo- pokazuje go. Lecz nic poza tym

Pokaż SMART z Victorii:

Victoria.

No i podaj to o czym pisałem wcześniej

Robię według poleceń i:

13:06:24 : Get S.M.A.R.T. command... Error reading S.M.A.R.T!

Jestem w tym całkiem zielony, wykonywałem krok po kroku, jak w instrukcji.

Dziwne, a sprawdz tym:

http://www.dobreprogramy.pl/CrystalDisk … 27691.html

Spróbuj dodać więcej RAM. Miałem podobny problem oraz podobny komputer gdy kupiłem kartę graficzną tak samą jak ty masz ciągle miałem blue screeny.

Byłem pewien że to przez karte graficzną, jednak okazało się że za mało pamięci ram musiałem dodać kolejne 2 gb i teraz jest wszystko ok.

djkamil09061991

Czy ten program ma zastosowanie w SSD,bo też pojawia się taki problem.A tak w ogóle to od jakiegoś czasu wydłużył mi się start systemu,opisany i nierozwiązany w tym dziale.

Z góry przepraszam,że się podczepiłem,nie wiem,czy tak można,ale właśnie blue screen pojawia się przy próbie analizy boot trace dysku SSD i też nie wiem,czy to jest wina dysku,czy czegoś innego.

Witam ponownie:)

Niestety dopiero teraz odpisuję, gdyż czas mnie gonił okropnie…

Tak więc ściągnąłem program CrystalDisk i z powodzeniem udało mi się odczytać SMART :slight_smile:

Tutaj link do wyników:

http://speedy.sh/KU4Cw/asd.txt

Pomysł z ramami? Dokupię najwyżej w następnym tygodniu, i sprawdzę.

A czy mógłby ktoś zanalizować dane z SMART’a? :slight_smile:

Dziękuje

I jeszcze SS z HWMonitor:

14785766.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Wszelkiego rodzaju raporty umieszczaj na stronach typu http://wklej.org/ będzie się lepiej czytało.

Jeśli program podaje prawdziwe dane to masz złe napięcie na 12V, sprawdz to dla pewności w biosie, Wejdz do biosu znajdz PC Health Status i spisz napiecia z linii

Nie znalazłem zakładki Health Status, ale przypuszczam, ze chodziło o to w zakładce Hardware Monitor, aczkolwiek pewien nie jestem :slight_smile:

CPU TEMP 52’C

MB TEMP 44’C

CPU FAN SPEED 3325RPM

CHASSIS FAN SPEED N/A

VCORE VOLTAGE 1.344 - 1.360 V waha się

3.3V VOLTAGE 3.296 V

5V VOLTAGE 4.966 - 5.017 V waha się

12V VOLTAGE 12.099 V

TUtaj napięcia wydają się być ok. Gdzie masz SMARTA dysku? w tym pliku co piszesz ze jest SMART to go nie ma, tylko raporty ze zrzutów.

Już daję :slight_smile: Proszę:

asdasdasdasdx.jpg

Uploaded with ImageShack.us

B- Bieżący

Na- Najgorszy

P- Próg

Dysk też jest ok, czyli zostaje sprawdzenie pamięci ram:

( jak masz 2 kości jak mozesz testuj je z osobna)

Instrukcja obsługi programu Memtest86.