Częste bluescreeny - komputer się nie włączał

W sobotni wieczór wyskoczył mi bluescreen - myślę sobie, że to normalne - czasem się zdarza u mnie. Ale się komputer nie wlączył, tylko wyświetlił krótki komunikat na ekranie. Restartuję komputer. Ledwo co włączałem komputer, to był bluescreen (i w normalnym trybie, i w awaryjnym). W końcu któregoś razu (w tę sobotę dalej) włączam komputer. Przycisk od włączania komputera świeci się na niebiesko (to normalne), ale nie dochodzi chyba sygnał do monitora (zamiast przycisku podświetlanego na zielono jest podświetlany na żółto). Wczoraj (niedziela) były 4 bluescreeny (Youtube, Google Maps i nie pamiętam, gdzie). Komputer się po nich nie włączał - włączył się dopiero po ok. 10 minutach. Po ostatnim bluescreenie jednak się włączył. Dzisiaj kilka chwil po 9.00 włączam komputer - bluescreen, ale komputer się po nich włączył i wszystko działa normalnie.

Ostatnio bluescreeny były przez Kaspersky’ ego. Może teraz też przez antywirusa (F - Secure)?

A może byś podał dane na temat tego BSOD, bo teraz to możemy sobie wróżyć do końca świata, jeżeli komp się od razu restartuje i nie możesz przeczytać komunikatu “Stop” to wejdź w ekran wyboru trybu awaryjnego i kliknij opcję “nie restartuj po błędzie krytycznym” (lub podobnie), po tym będziemy mogli coś stwierdzić, czy przypadkiem nie przegrzewa się nadmiernie ?? To jest blaszak czy laptop ?

PC.

Da się zmienić ustawienia na nie resetowanie komputera bez restartu (czyli bez wchodzenia w tryb awaryjny, a na przykład poprzez Panel Sterowania)?

Da się, wejdź w menu start, kliknij prawym myszy “Komputer” po prawej-> właściwości-> zaawansowane ustawienia systemu (po lewej)-> zakładka zaawansowane-> uruchamianie i odzyskiwanie “Ustawienia”-> odhacz potrzebną opcję-> Zastosuj+ OK.

Więc pozostaje czekać (oczywiście wolałbym, żeby nie było na co czekać :stuck_out_tongue: )

Możesz jeszcze zastosować się do tej porady w celu odczytania przyczyn BSOD: klik.

Ściągnąłem - nie wyszukało żadnych plików zrzutu (w: C:\WIndows\minidump).

Dobra to czekamy na BSOD, w między czasie napisz czy czyścisz kompa w środku, może wentylatory są zakurzone i nie ma wystarczającego chłodzenia, wygląda na to że wyłącza się z przegrzania, może pasta termo-przewodząca na procku jest do wymiany ??

Komputer był kupiony w październiku 2007, nigdy go nie otwierałem, nawet nie wiem, jak go czyścić.

Mała instrukcja postępowania, myślę że jednak się przegrzewa. Jeżeli nie jesteś pewien czy sobie poradzisz to poproś doświadczonego kumpla o pomoc.

A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.

If this is the first time you’ve seen this stop error screen, restart your computer. If this screen appears again, follow this steps:

Check to be sure you have adequate diskspace. If a driver is identified in the stop message, disable the driver or check with the manufacturer for driver updates. Try changing video adapters.

Check with your hardware vendor for any BIOS updates. Disable BIOS memory options such as caching or shadowing. If you need to use Safe Mode to remove or disable components, restart your computer, press F8 to select advanced Startup Options, and then select Safe Mode.

Technical Information:

*** STOP: 0x0000008E (0xc0000005, 0x81E3E3C4, 0x985F370C, 0x00000000)

Collecting data for crash dump…

Initalizing disk for crash dump…

Beginning dump of physical memory.

Dumping physical memory to disk: doliczyło do stu

Physical memory dump complete.

Contact your system administrator technical support group for further assistance.

Po jeszcze jednym bluescreenie do tego doszedł napis PFN_LIST_CORRUPT.

Tylko szkoda, że teraz nic nie mogę robić na komputerze, ponieważ teraz zauważyłem, że tuż po pojawieniu się pulpitu jest za każdym razem pojedynczy bluescreen, a po restarcie było lepiej (mniej bluescreenów). Teraz komputer się nie restartuje (tak miałem ustawić), więc za każdym razem po pokazaniu się pulpitu jest bluescreen, a zmienić tego ustawienia nie zdążę. Co robić?

W trybie awaryjnym to samo.

Nie czytałem uważnie wątku, więc jeśli to już było przepraszam :stuck_out_tongue:

Miałem identyczny problem, bluescreeny i automatyczny restart zaraz po włączeniu.

Gdy komputer (laptop) się włączał po restarcie, należało nacisnąć F8 (nie pamiętam czy na pewno), wyskakiwał ekranik Przywracania systemu, należało wybrać jedną z opcji. Nie pamiętam wszystkich, ale wybranie powrotu do ostatniego (lub starszego) punktu przywracania naprawiło całkowicie problem. Może pomoże…

Próbowałem wczoraj Przywracanie Systemu z trybu awaryjnego, ale nie mam punktów przywracania.

===EDIT===

Ostatnia znana dobra konfiguracja nic nie dała. Teraz jednak komputer po bluescreenie sam się zrestartował, ale po restarcie komputer się nie włączył - ikona od wyłączania komputera na niebiesko, przycisk na monitorze na żółto.

Wygląda na problemy z RAM, wykonaj diagnostykę: panel sterowania-> narzędzia administracyjne-> diagnostyka pamięci-> zaplanuj diagnostykę przy następnym uruchomieniu systemu.

Wykonaj to i daj znać czy system coś znalazł.

Żadnych błędów. Więc przegrzewanie się to chyba będzie. Teraz komputer od godziny działa idealnie.

PS. Sorry, że tak późno, ale matematyka :stuck_out_tongue:

Dodane 16.03.2010 (Wt) 12:27

Komputer wyczyszczony - działa dużo lepiej! Dzięki za rady!