Częste BlueScreeny systemu XP


(Ciszu90) #1

Od roku gdzieś nawet (!) około 3 razy dziennie na komputerze mojego przyjaciela zdarzają się bluescreeny (o różnych kodach błędów). Często zdarzają się też błędy główne, tzw. "zwieszenia". Pojawiają się najczęściej, gdy komputer ma dużo uruchomionych procesów, ale też... podczas normalnej pracy systemu. Próbowaliśmy przeinstalować sterowniki, szukać uaktualnień do sprzętu, ale niestety nic się nie zmieniło. Przeinstalowywaliśmy również system. Być może jest to z winy jakiegoś syfu na kompie. Stąd wrzucam przy okazji log OTL i proszę o jakieś rady, co można jeszcze zrobić w tej sprawie (co sprawdzić, co przeinstalować, jakiego programu użyć). Dzięki za wszelkie wskazówki i rady! :slight_smile:

OTL - http://wklej.org/id/701486/

Extras - http://wklej.org/id/701488/


(Pioruns) #2

Podaj kody tych błędów.

Odłącz Internet i pracuj offline na komputerze, też są bluescreeny?

Uruchom komputer w trybie awaryjnym, odłącz kabel od internetu, też są bluescreeny?

Uruchom komputer z LiveCD Ubuntu Linux, pracuj sobie na nim w Internecie, zawiesza się?


(Ciszu90) #3

Przed chwilą wyskoczył krytyczny błąd systemu Windows XP:

BCCode : 1000000a BCP1 : 9B8B5FDC BCP2 : 00000002 BCP3 : 00000001

BCP4 : 804DBC8E OSVer : 5_1_2600 SP : 3_0 Product : 256_1

Przed chwilą wyskoczył właśnie Bluescreen IRQL NOT LESS OR EQUAL. To jeden z tych błędów, a jest ich całe mnóstwo. Internet nie ma wpływu na bluescreeny - tzn. pojawiają się również wtedy, gdy jest wyłączony.


(Pioruns) #4

BIOS ustaw wszystko na default

Memtest - sprawdź pamięć, przynajmniej kilka godzin

Zainstaluj wszystkie dostępne aktualizacje do systemu. Windows oryginalny?

Sprawdź napięcia na zasilaczu miernikiem, w czasie pracy komputera. Czy są stabilne? Odpal program prime95 (obciąża procesor), sprawdź ponownie napięcia miernikiem. Jakie mają wartości? Odpal nadal prime95 i MSI Kombustor (lub dowolny inny burn-test karty graficznej). Jakie wartości napięć? Możesz je mierzyć z pinów wolnego molexa.