Częste bluescreeny

Niedawno kupiłem nowego laptopa, zainstalowałem mu win7 64bit professional, lecz od samego początku pojawiają mi się Bluescreeny w losowych momentach.

Czasami przy odpaleniu gry, czasami podczas próby zalogowania się po hibernacji, po włączeniu jakiegoś programu, przy ładowaniu się następnej mapy w grze itd.

Zawsze było coś w tym stylu:

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Sprawdzałem Chkdsk i najnowszym Memtestem (około 6 godzin), programy te na szczęście nie wykazały żadnego problemu.

Również zainstalowałem najnowsze sterowniki karty graficznej pobrane ze strony ati.

Sprawdzałem te błędy programem BlueScreenView, niektóre się powtarzają (np. BAD_POOL_CALLER czy NTFS_FILE_SYSTEM), niektóre występują jeden raz (np. BAD_POOL_HEADER) :

http://img5.imageshack.us/img5/4818/67330414.png

Ostatnio bluescreeny zdarzyły mi się 2 razy wciągu 3 dni także problem jest dosyć poważny.

Prosiłbym o sensowne podpowiedzi, z góry dziękuję,

Pozdrawiam

:?: Czy laptop nie zaliczył już “gleby”?

:idea:

Jeżeli możesz otworzyć pokrywę dysku twardego, otwórz i sprawdź czy nie jest to wina źle wpiętego dysku do gniazd.

Te 1045, to tylko kod regionu PL.

Moim zdaniem to problem z dyskiem. Jeśli możesz, to zrób format partycji na której masz system i ponownie go zainstaluj.

A jak sprawdzałeś Chkdsk mogłeś dać polecenie chkdsk /r.

nie, laptop nie zaliczył gleby, dbam o niego :slight_smile:

a czy przypadkiem odkręcenie pokrywy nie wiąże się z utratą gwarancji?

oczywiście że dałem polecenie /r, 0 bad sektorów

Musisz sprawdzić czy w karcie gwarancyjnej o tym nie napisali, ale w 90% nie narusza to warunków :slight_smile:

niestety nie mam dostępu do dysku twardego, tylko do pamięci RAM :slight_smile:

musiałbym w tym przypadku odkręcić całą obudowę z tyłu

Może nie w temacie, ale twoje 2 bsod’y na 3 dni co nic…

Dzis miałem już około 50 niechcianych restartów, nie mogę wyeliminować problemu. Piszę to, by cię pocieszyć - inni mają jeszcze gorzej…

Laptop masz z systemem czy bez?

Bo jeśli masz z fabrycznie zainstalowanym Windows Seven, to nie czekaj tylko dzwoń do serwisu - opowiedz dokładnie co Ci się dzieje oni z pewnością Ci go naprawią - bo jeśli nie modyfikowałeś jego konstrukcji, nie rozbierałeś go, ani nie zmieniałeś sterowników to niby dlaczego pojawiają się bluesreeny?

Ja też miałem przez jakiś czas podobny problem (jeszcze w starym laptopie) - i ciągle wydawało mi się, że to przez system (Windows Vista, krytykowany wtedy przez wszystkich) - okazało się jednak, że winą systemu była uszkodzona płyta główna - i po zgłoszeniu reklamacji, wymienili mi ją na nową…

Tak więc jeśli tylko możesz to korzystaj z gwarancji…

Laptopa zakupiłem bez systemu, wgrałem win7 64bit proffesional, którego wcześniej kupiłem.

Czyli rozumiem, że nikt nie jest w stanie mi pomóc z tym problemem tak?

ostatnie dwa problemy to były:

  • NTFS_FILE_SYSTEM spowodowany przez ntfs.sys

  • PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA spowodowany przez ntoskrnl.exe

A nie dostałeś z nim żadnej płytki ze sterownikami? Bo jeśli wgrałeś je do systemu to wciąż możesz domagać się naprawy laptopa - piszę tak, bo po prostu uważam, że szkoda, żebyś się męczył skoro być może sam laptop jest po prostu uszkodzony i obowiązkiem serwisu jest Ci go naprawić (no chyba, że kupiłeś go za granicą, w jakimś państwie gdzie nie obowiązuje takie prawo)…

Tak więc moja propozycja to zadzwonić na serwis gwarancyjny, podaj dokładnie co się dzieje i zastosować się do poleceń stamtąd. Jeśli wciąż bluescreeny będą się pojawiać zgłoś awarię …