Częste bluescreeny

Dość długa historia - bylo wszystko w porządku ale miałem kupca na grafikę 1060 - wyjąłem - spakowałem - jechałem na integrze ( w międzyczasie testowalem czy moze lepsza bedzie stara GT 220 gupi ) jednak kupiec zrezygnował, podłączyłem kartę ponownie i od tamtej pory mam problemy z BSOD - wyskakuje podczas grania, ogladania filmow czy sluchania muzyki, czasem towarzyszą mu czerwone “artefakty” w prawym górnym rogu ekranu. Pojechałem displaydriveruninstallerem, przeinstalowałem sterowniki, problem dalej jest, “macałem” kartę czy aby napewno dobrze ją podłączyłem… nie mam pojęcia co robić. Chciałem załączyc tutaj screena z BlueScreenView ale mój dump jest ciągle pusty po kazdym BSODzie bądz nie potrafie tego programu skonfigurować (nie wiem wdaje sie banalne jednak jest tam pusto, moze cos robie nie tak?). Nie mam aktualnie czasu na zrobienie wszystkich testow sugerowanych na stronie (wydaje mi się ze odczyt z BlueScreenView byłby najlepszy) bo musi to byc cos związanego z kartą. Pomocy.

BSOD tylko z włożoną kartą 1060? Sprawdziłeś, czy kupiec odesłał tą samą (numery seryjne)? Może cwaniaczek odesłał uszkodzoną, a twoją sobie zostawił?

Spróbuj tym:

Nie, nie to ta sama karta, nie wysyłałem jej po prostu spakowałem do pudełka po czym odpakowałem :stuck_out_tongue:

Ściągnąłem ten programik, dump mam pusty, chyba musze czekać na kolejny BSOD (mam nadzieje ze zadziała)

może tu mam coś nie-teges?

A masz folder Minidump? Jest w nim coś?

jest, nic, to wlasnie mam na mysli mowiac ze ciagle jest pusty, po BSOD pusto, czego nie bardzo kumam

Witaj.
Może komputer restartuje się zanim zdąży zapisać Minidump.
Zmień z Mały zrzut pamięci na Zrzut pamięci jądra.
Jakie masz błędy w Podglądzie Zdarzeń?
Podaj przy okazji jaka płyta główna i procesor.

Jestem po świeżym crashu. Zapomniałem dodać ze dzwiek się “zawiesza” wiecie BRRRR gdy wyskakuje BSOD. Tym razem komp sie nie zrestartował musiałem zrobić to sam (po blue screenie wrocilo na ekran systemowy z wspominanymi artefaktami w rogu) - i oczywiście minidump jest pusty a WhoCrahed mówi “No valid crash dumps have been found on your computer” - nie kumam oco kaman.

Pentium G4560
MSI B250M PRO-VD

Podgląd Zdarzeń: (pokazać coś więcej?)

Laikowym okiem niepokojąco wygląda to z proceosorem “Funkcje zarządzania zasilaniem dotyczące wydajności dla procesora 3 w grupie 0 zostały wyłączone z powodu problemu z oprogramowaniem układowym. Skontaktuj się z producentem komputera w celu uzyskania aktualizacji oprogramowania układowego”

z kolei sptd “Sterownik wykrył błąd wewnętrzny w swoich strukturach danych dla .”

Jakie z tego wnioski ? XD

Napisz jeszcze kilka rzeczy.

  1. Czy ustawiałeś coś w BIOS po wyjęciu karty lub po zamontowaniu?
  2. Jeśli Nie. Czy nie zresetował się BIOS, sprawdź ustawienia, jeśli pamiętasz właściwe?
  3. Nie podkręcałeś mocy procesora?
  4. W Trybie Awaryjnym też wyskakuje BSOD?
  5. Masz aktualną wersję BIOS?
  6. Masz wszystkie aktualizacje Windows Update?
  1. Nie
  2. Nie wiem, wszystko wygląda w porządku, aczkolwiek nie mam pewności co do właściwych ustawień
  3. Nie
  4. Nie wiem, aktualnie zakładając użytkowanie przez większość dnia BSOD wyskakuje średnio 1-2 na dzień. Mogę potestować w trybie awaryjnym.
  5. Tak (mi się wydaje) nigdy nie miałem problemów z BIOS’em
  6. Tak

Z Twojego opisu wynika, że błędy nie wyskakiwały przed ponownym podłączeniem 1060.
Sprawdzałeś teraz, czy BSODy są bez 1060 (integra) lub z 220?

Jak dzisiaj wyglądają testy?

Garść info, w końcu pojawił się dump, co można z tego wywnioskować ?

(nie sprawdzalem kompa na integrze czy 220, brak czasu na ciagle przeinstalowywanie sterownikow i testy. moze powyzsze info coś da)