Częste BSOD

Witam

Od jakiegoś czasu borykam się z częstymi resetami komputera związanymi z BSOD.

Chciałem rozwiązać ten problem więc zacząłem szukać w internecie jakichś informacji które pomogłyby mi go rozwiązać. Niestety moje poszukiwania nie były owocne, dlatego postanowiłem zapytać się bezpośrednio osób znających się na tym (czyt. Was).

Oto mój BSOD:

http://i54.tinypic.com/fjnw5e.jpg

Proszę o pomoc :slight_smile:

Czy za każdym razem pojawia się ten sam błąd? - jak znam życie to nie, pojawiają się różne.

Jeśli to komputer “blaszak” to spróbuj posprawdzać wszystkie kable i podociskać karty rozszerzeń bo czasem taka pierdoła może być przyczyną kłópotów.

Dokładnie. Zamień też kolejnością ramy, to też czasami pomaga. Jeżeli błąd będzie się powtarzał, zaktualizuj sterowniki do siecówki i jeżeli to też nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, przetestuj programem memtest pamięć ram, najlepiej każdą kość pojedynczo jak masz kilka. Jeżeli pokaże chociaż jeden błąd, pamięć do wymiany.

Zaktualizowałem sterowniki do karty sieciowej i routera. Na razie brak BSOD. Zauważyłem też, że pojawiały się one przy dużym zużyciu łącza przez uTorrent.

Problem najprawdopodobniej został rozwiązany, więc dzięki za pomoc.

Jeśli jednak znów pojawi się problem, odświeżę temat :slight_smile:

Raczej się nie powtórzy. Na pewno była to wina sterowników sieciówki, skoro bsod występował podczas mocnego obciążenia neta. Zresztą jeszcze nie spodkałem się, żeby co innego było przyczyną tego bsodu niż sterownik.