Częste problemy z Laptopem Dell Vostro 3360 "BlueScreeny, Crashe, rozłączanie internetu"

Witam, jestem w posiadaniu laptopa Dell Vostro 3360 i od zakupu minęły już 2 lata (gwarancji już nie ma).

Laptop był swego czasu upgradowany “Dysk ssd, RAM z 4GB do 8 z tego co ja pamiętam”

Lecz parę miesięcy po zakupie |3-4| ,sypnął BlueScreen “memory management”. 

Więc co pierwsze mi przyszło do głowy że ramy… Nie wyciągałem ich i sprawdzałem dalej czy jakieś blue screeny jeszcze będą,

i zauważyłem że nie tylko “memory management” był jednym błędem. Co każdy kolejny bluescreen inna treść.

Więc poleciał na serwis po powrocie gadali że jest ok. teraz działa jak należy lecz trochę z niego po-korzystałem i d*pa znów.

To walnąłem formata i działał normalnie przez parę tygodni ale w każdym razie znów się zaczęło ale to już w innych chwilach wcześniej to było tak że nie wiadomo kiedy a tu się zaczęły sypać kiedy np. korzystałem z chroma i mi wtyczka flasha padła, więc spamowałem “odśwież” by udało się przywrócić stronę…  lub jeszcze padało po tym jak często rozłączało neta (siedząc na stacjonarce tak niemam czy to na kablu czy na wifi).

 

Trochę się rozpisałem co do tych problemów z tym ustrojstwem ale w każdym razie da się to jakoś naprawić?

PS. Laptop kiedy go dostałem siedział na Linuksie i zmieniłem na Windowsa 8 (oryginalny oczywiście :slight_smile: ) lecz nie sprawdzałem czy przed zmianą systemu były jakieś problemy. (Jak linuks to zmieniałem system jak najszybciej xD)

 

_Prosiłbym o jakąkolwiek pomoc na ten temat bo jak siedzę na tym laptopie to się momentami kiepsko robi (Tylko by nie robić ponownego formata)

daj screen z programu Crystal Disk info z danymi SMART dysku

Włącz zrzuty pamięci (na podstawie win7): System -> zaawansowane -> uruchamianie i odzyskiwanie , będzie co podejrzeć po następnym BSODzie.

Możesz też RAM przetestować memtestem