Częste Restarty Komputera Po Jakimś Czasie

Dzień Dobry.

Mam bardzo wielki problem z komputerem tzn. z jednostką centralną. Problem jest tego typu, że komputer się włancza chodzi nie raz godzinę nie raz dwie nie raz pół godziny a nie raz 3 godziny i gdy potem chce coś zrobić np. coś zainstalować, włączyć winampa, jakaś strone w internecie otworzyć, np. kiedy oglądam jakiś film, następuje wtedy zawieszenie komputera i samoczynny restart. :frowning: :frowning: :frowning: Komputer kilkukrotnie nieudanie się uruchamia bo gdy następuję ładowanie systemu XP professional ponownie się zawiesza i ponownie następuje restart. :frowning: :frowning: :frowning: Wtedy muszę wyłączyć zasilacz i odłączyć z zasilania na ok. 10 min. po czym komputer znowu sie uruchomi i działa przez jakiś czas najczęściej przez ok. niecałą godzinę i ponownie pojawia się ten sam problem z zawieszeniem i ponownym restartem. :frowning: :frowning: :frowning: Czy coś się przegrzewa??? Co się może dziać??? Można jakoś samemu to sprawdzić???

Proszę o Pomoc. Pozdrawiam.

Miałem to samo. Okazało sie że zasilacz do wymiany i teraz już wszystko jest ok. Jak masz jakiś lipny zasilacz to też lepiej go wymień.

Podaj jeszcze temperatury i napięcia z Everesta to eksperci ci tu sprawdzą bo ja sie nie znam:P

na pewno to wina zasilacza i jest do wymiany, ale podaj temperatury jak ci się uda

Poczytaj temat: http://techniczny.net/2008/05/28/co-zro … estartuje/

Użyj programu :http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1183&EVEREST+Home+Edition+2.20 i podaj temperatury i napięcia :

zakładka Komputer :arrow: czujnik

Poczytaj i poszukaj tych objawów na swojej płycie głównej

http://www.edw.com.pl/index.php?module= … =151&meid=

Dodatkowo zobacz, czy nie są to niebieskie ekrany śmierci. Wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Napisz na forum, jaki kod błędu został wygenerowany oraz jaką podano przyczynę.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Klik

Daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Zasilacz Mam Firmy MERCURY 400W to chyba lipny jest trochę??? :frowning: :frowning: :frowning:

Zasilacz nie należy do najciekawszych. Sprawdź napięcia w Biosie lub miernikiem (koniecznie).

Podaj resztę konfiguracji komputera.

ZESTAW KOMPUTEROWY

dwurdzeniowy procesor AMD Athlon 64 X2 5000+ 65W BOX 2 x 2,6 GHz 1 MB Cache

o obniżonym poborze prądu 65W, w nowej technologii 65nm

płyta główna ASUS M2X - MN

pamięć RAM 1GB Kingston DDR2 800 CL5

dysk twardy 200GB Samsung 8MB Cache

karta graficzna GeForce 6100 256MB DDR2 - zintegrowana

karta dźwiękowa 5.1 High Definition Audio

nagrywarka DVD Samsung SH-S202J

karta sieciowa 1000Mbit/s

Obudowa MERCURY z wyświetlaczem LCD oraz z zasilaczem MERCURY 400W PPFC

taki mam zestaw.

no zasilacz na pewno do wymiany bo lipa podaj jeszcze napięcia tak jak juz było pisane z biosu, miernika lub programu Everest