Częste rozłączanie się Gadu-Gadu oraz Xfire

Witam

Moim problemem jest to, iż dość często Gadu-Gadu (jako program jak i w AQQ) oraz Xfire się rozłączają.W przypadku GG nie jest takie irytujące, ponieważ w trakcie rozmowy będziemy się musieli szybko ponownie połączyć i rozmawiać dalej, ale w przypadku Xfire powoduje to, iż nie nalicza statystyk z gier.

Czy jest na to jakieś rozwiązanie czy wina internetu i nie mam na nią wpływu??

Bardzo często padają im serwery, więc nic na to nie poradzisz.

Nieee, to raczej problem po mojej stronie, ponieważ ostatnio mój znajomy, który przyjechał z laptopem tez stwierdził, że rozłącza go. I bynajmniej go to dziwiło.

Więc podaj więcej informacji:

-dostawca internetu

-system operacyjny

-jak się łączysz

  • Lokalny dostawca “LuboNet”

  • Win XP Pro SP3

  • Radiówka 2 MBs

A czy strony ładują się normalnie czy to tylko gg

Tak, strony ładują się normalnie.

Więc ma prawo się rozłączać, powodem może być albo rozłączanie z siecią w wyniku zakłóceń sygnału przez na przykład sygnał innej sieci i nie chodzi mi tu bynajmniej o zanik sygnału. Wina może też leżeć po stronie sterowników do karty sieciowej, sprawdź czy nie pojawiły się uaktualnienia sterowników, np. na stronie producenta karty sieciowej.

Pozdrawiam!

Ale czy w tym wypadku nie powinno się też rozłączać z serwerem AQQ i GoogleTalk?? A sterowniki karty sieciowej jak do XP mam najaktualniejsze.

Sieć Jabber/XMPP (w tym konta na serwerach aqq.eu oraz gmail.com) działa na nieco innej zasadzie jak sieć GG, więc mogą też mieć różną wrażliwość na niestabilne łącze internetowe. Niestety, ale łącza radiowe mają to do siebie, że czasem sprawiają problemy, dlatego jeśli tylko jest taka możliwość, polecam stabilne połączenia kablowe :slight_smile: