Częste rozłączenia internetu :(

Mam internet radiowy 512kb/s. Internet jest podłączony poprzez antenę i od anteny idzie przewód do routera, a od routera kabelek LAN do komputera :slight_smile:

I zdarza mi się że często rozłączy mi internet na jakieś od 5 do 15 min ;/ Dzwoniłem już do tych od internetu i oni mówią że u niech wszystko jest ok :frowning:

Moi koledzy też maja ten sam internet, a nawet tą sama prędkość i u nich jest wszystko ok, tyle że oni maja antene od razu podłączona do karty sieciowej RaLink RT2400, też tak miałem ale się karta spaliła i dali mi routera :slight_smile: No i w każdym bądź razie u nich jest wszystko ok :(Chciałbym się uporać z tym problemem sam, bo jak zawołam serwisanta to znając życie, będę musiał im zapłacić nie małą kwotę pieniężną :wink: Takie “rozłąki” internetu zdarzają się coraz częściej, kiedyś było raz dziennie a teraz jest co pół godziny :frowning:

Dodam że mam płytę główna Gigabyte GA-M55S-S3, i tą wbudowaną kartę sieciową ( nie wiem jak się nazywa, ale coś na FastEthernet ??)

Sterowniki wszystkie zainstalowane :slight_smile:

Kompa i internet mam już półtoraj roku, i jeszcze ani razu nie miałem takiego przypadku z internetem :frowning:

Bardzo proszę o pomoc… ![-o<

W menedźer ralink utwórz profil i problem się skończy.

Ale ja nic takiego nie mam, żadnych sterowników Ralink’u nie instaluje bo nigdy nie miałem i nie są mi potrzebne :frowning: Tak jak muwię podłączam internet instaluje sterowniki od płyty głównej wchodzę w protokół TCP/IP i tam wpisuje swoje IP, jakąś bramę itd., i mam internet :slight_smile:

No to widzisz, trzeba zainstalować sterownik do karty sieciowej Ralink.

http://www.ralinktech.com/ralink/Home/S … ndows.html

Ściagnij odpowiedni sterownik dla swej karty.

Ale weź pierw przeczytaj cały mój pierwszy post !!