Częste wieszanie się gier

Witam!

Mam problem z grafiką w grach komputerowych, mianowicie po odpaleniu gra chodzi płynnie bez większych problemów natomiast po paru minutach gra wiesza się niemiłosiernie a potem znów wraca płynność niestety tylko na minute lub dwie i znów się wiesza, i tak na okrągło.

Proszę o pomoc bo już nie daje rady z tym :slight_smile:

Mój sprzęt to:

Vista 64-bity

Intel Core2 Duo CPU T6500 2.10 GHz

Ati Mobility Radeon HD 4500/5100 series

3,00 GB RAM’u

Posiadam oczywiście najnowsze sterowniki do karty graficznej.

Pozdrawiam :slight_smile:

Sprawdź temperatury karty graficznej, może się przegrzewa. Sprawdź też czy nie jest zakurzona. Dodatkowe zasilanie jest podpięte ?? Wyjmnij ją z gniazda PCI-E i przedmuchaj je sprężonym powietrzem. Sprawdź czy tranzystory nie są wybrzuszone (jeśli są to karta jest uszkodzona) ewentualnie wymień pastę termoprzewodzącą z chłodzenia karty

Tak, tak - szczególnie przez wzgląd na to, że to jest notebook - czego nie trzeba się było domyślać :wink:

Póki co sprawdziłem temperatura karty programem SpeedFan niby się nie przegrzewa zamieszczam screena:

beztytuuzqd.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Są możliwe jakieś inne problemy z kartą póki co niechciałbym brać się za rozkręcanie lapka póki to nie jest absolutnie konieczne bo boje się że coś mógłbym zepsuć :slight_smile:

EJay76 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Wyłącz boczny pasek, AERO i inne “upiększacze”. To w zamyśle twórców miało czarować wyglądem, ale nijak ma się do wydajności (znacząco spowalnia system, szczególnie mobilny).

To może być objaw trybu pracy lapka, w którym cały czas procesor działa na 100%, a po jakimś czasie zwalnia, bo uzyskał wysoką temperaturę (wtedy masz to cięcie w grach).

Wejdz w Twój aktywny profil zasilania i ustaw:

  1. Wstrzymanie dysku twardego - nigdy (albo b. długi czas 1g.)

  2. Procesor max. 100%, min 50%

  3. Tryb wyświetlania obrazu - wysoka wydajność

Oczywiście zdajesz sobie sprawę, że Twoja karta graficzna nie jest demonem prędkości? Może spowalniać niektóre gry 3D.

Jestes z rocznika 76 bodajze a grasz w gry jak dzieciak, nie marnuj sobie zycia glupotami, dorosnij w koncu …

Gdzie mogę to ustawić bo szukałem i nie mogę znaleźć?

Zdaje sobie sprawe ale takie gry jak Batman: Arkham Asylum czy Gears Of War przed tym działały bez problemu więc teraz też chciałbym sobie w nie pograć bez tych przycinek :slight_smile:

Mylisz się, nie jestem z tego rocznika a jeśli masz wchodzić i pisać takie głupoty to nie wchodź wcale, a w gry będę grał do takiego wieku do jakiego mi śle podoba.

Witaj!

ściągnij ten program i wklej prinscreen:

http://www.cpuid.com/downloads/hwmonitor/1.17-setup.exe

Będziemy wtedy wiedzieć gdzie jest problem czy coś się grzeje oprócz procesora czy też nie;)

Pozdrawiam

Oto screen z tego programu:

beztytuu2wv.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Mamy odpowiedź. Jak grasz w gry to grzeje Ci się układ graficzny i procesor. Zostaje Ci nic innego jak rozkręcić laptopa i wyczyścić wiatraki oraz radiatory i przesmarować procesor i układ graficzny. Jeżeli masz w tym laptopie dwie karty graficzne to przesmaruj obie pastą termo-przewodzącą. Najlepiej kup coś z Arctic Cooling:

http://allegro.pl/arctic-cooling-mx-2-b … 60739.html

To powinno pomóc;)

Pozdrawiam

Problem rozwiązany. Temat do zamknięcia. Dziękuje wszystkim za pomoc :slight_smile:

Jak rozwiązałeś ten problem? Chodziło o smarowanie pastą termo-przewodzącą, czy wystarczyło zmienić ustawienia pracy procesora?

Mam podobny problem jak i ty, sprzęt również bardzo podobny, i nie wiem co powinienem zrobić…

Z góry dzięki za pomoc ;]

Przesmarować wszystko. Prawdopodobnie masz kurzu w lapku. Rozkręć go i obadaj.