Częste wieszanie


(Kery6661) #1

Niedawno kupiłem laptopa w USA ,system Vista Home Premium.

Uporałem się już z kilkoma problemami, ale jeden wciąż jest i pojawia się coraz częściej.

Bez względu na to czy komputer pracuje czy jest w stanie bezczynnym wiesza się nawet kilka razy wciągu dnia. Czytałem już wiele for ale jak dotąd nigdzie nie znalazłem rozwiązania.

Parametry sprzętu:

Toshiba Satellite A135

Vista Home Premium (wersja amerykańska)

procesor: Genuine Intel® CPU T2080 1.73GHz 1.73GHz

ram: 1014 MB


(Milas15) #2

Jeśli używasz laptopa bardzo często to może się on nagrzewać...co powoduje że komp. Ci się zacina...lub masz dużo programów uruchomianych podczas startu systemu...bo parametry komp. masz dobre..na viste styka...uruchom start i wybierz polecenie

uruchom--->następnie wpisz msconfig i enter---->nastepnie zakładka uruchamianie i odznacz to co Ci nie jest potrzebne przy starcie... :mrgreen: pozdro!


(Igloolody) #3

Na taki sprzęt proponowałbym WinXP. A co do zawieszeń to przede wszystkim przegrzewający się sprzęt, uszkodzony windows lub po prostu zbyt "napakowany" system, szczególnie przy mocno wymagającym Vista. Warto przeskanować dysk na obecność wirusów.


(Kubakuderski) #4

vista hula na takim sprzecie....laptop sie nie grzeje?? jakie masz programy przy strarcie?? daj loga


(Kery6661) #5

laptop sie nie grzeje,a w autostarcie usunąłem zbędne programy . pozdro :mrgreen:


(Przemek) #6

Sebastian , wkurzaja mnie wypowiedz "znafcuf" windows optymalnie pracuje przy tych parametrach. to nie gra komputerowa.... Vista ma calkiem inna konstrukcje.


(Kubakuderski) #7

moze masz jakiegos virusa czy cus?? daj loga


(Kery6661) #8

Dzięki wszystkim za rady,ale sprawę rozwiązałem sam, okazało się że po odinstalowaniu e mule komp przestał się wieszac. :slight_smile:

pozdro 600