Częste wieszanie

Niedawno kupiłem laptopa w USA ,system Vista Home Premium.

Uporałem się już z kilkoma problemami, ale jeden wciąż jest i pojawia się coraz częściej.

Bez względu na to czy komputer pracuje czy jest w stanie bezczynnym wiesza się nawet kilka razy wciągu dnia. Czytałem już wiele for ale jak dotąd nigdzie nie znalazłem rozwiązania.

Parametry sprzętu:

Toshiba Satellite A135

Vista Home Premium (wersja amerykańska)

procesor: Genuine Intel® CPU T2080 1.73GHz 1.73GHz

ram: 1014 MB

Jeśli używasz laptopa bardzo często to może się on nagrzewać…co powoduje że komp. Ci się zacina…lub masz dużo programów uruchomianych podczas startu systemu…bo parametry komp. masz dobre…na viste styka…uruchom start i wybierz polecenie

uruchom—>następnie wpisz msconfig i enter---->nastepnie zakładka uruchamianie i odznacz to co Ci nie jest potrzebne przy starcie… :mrgreen: pozdro!

Na taki sprzęt proponowałbym WinXP. A co do zawieszeń to przede wszystkim przegrzewający się sprzęt, uszkodzony windows lub po prostu zbyt “napakowany” system, szczególnie przy mocno wymagającym Vista. Warto przeskanować dysk na obecność wirusów.

vista hula na takim sprzecie…laptop sie nie grzeje?? jakie masz programy przy strarcie?? daj loga

laptop sie nie grzeje,a w autostarcie usunąłem zbędne programy . pozdro :mrgreen:

Sebastian , wkurzaja mnie wypowiedz “znafcuf” windows optymalnie pracuje przy tych parametrach. to nie gra komputerowa… Vista ma calkiem inna konstrukcje.

moze masz jakiegos virusa czy cus?? daj loga

Dzięki wszystkim za rady,ale sprawę rozwiązałem sam, okazało się że po odinstalowaniu e mule komp przestał się wieszac. :slight_smile:

pozdro 600