Częste zacinanie sie komputera! Pomocy!

Witam. Od paru dni mam taki problem. Otóż, co jakąś chwile zaczyna mi wyć wentylator i wtedy na kilka sekund komp staje tz. mysz nie działa, klawiatura, wszelkie uruchomione programy stają na ten czas! Nie jestem expertem w sprawach komputerowych, ale myślę że to sprawa techniczna. Komp świeżo po formacie. Przed formatem też właśnie tak wariował. Temperatury wydają się OK. Może mi zasilacz siada? W czasie grania też mi się to zdarza, wszystko się zatrzymuje! !!

Podaj temperatury i napięcia z Everesta i BIOS’u.

Podaj model i moc zasilacza.A który wentylator dokładniej wyje?Kompa z kurzu czyściłeś?

Przeskanuj komputer online na wirusy: http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html

Daj też napięcia z biosu (są w PC Health Status).

Komp jest po formacie, takze kasper nic nie wykryl. Wlasnie wyczyscilem kompa, byl troche zapuszczony ale problem pozostal. Przy otwartej obudowie zauwazylem ze gdy nastepuje te zacinanie to dysk twardy przestaje pracowac i po chwili znowu slychac jak pracuje. I chyba wentylator od procka zaczyna wtedy glosniej pracowac (w czasie przycinania). Temperatury od 29 do 52. Caly zestaw ma 2 lata, moze juz jego czas nadszedl? :frowning:

Zainstaluj program HD Tune i daj odczyt informacji SMART dysku (zakładka Health).

Wygląda na to że dysk twardy zaczyna odmawiać posłuszeństwa.

Niedługo może czekać jego wymiana.

Zgraj wszystkie ważne dane.

Program AIDA32 pokazuje mi takie wartosci napiec:

Napiecie rdzenia procesora 1.34V

+2,5V jest 1,81V

+3,3V jest 3,28V

+12V jest 12,03V i w trakcie mulenia spada do 11,90V

Moze cos wam to mowi?

Napięcia nawet dobre, w biosie zobacz jak wygląda sprawa dla +5V. W windowsie zmierz, gdy włączone jest obciążenie procesora np przez program SuperPI. Daj koniecznie ten odczyt informacji SMART dysku.

http://id.wklej.org/s/12606 tu jest odczyt z hd tune, health

SMART wygląda dobrze. Sprawdź temperatury pod obciążeniem, np przy włączonym programie SuperPI.

Lepszy okazałby się ORTHOS

Witam. Powracam z tym samym problemem, bo na chwile przyciecia ustaly, ale teraz ponownie zacina i chyba nawet jeszcze bardziej. Sprawdzilem ze w czasie tego przycinania nagle uzycie procka wzrasta do 100% i tak trzyma przez cale przycinanie. Pentium 4 3,0 ma juz ponad 2 lata. Czy jest to mozliwe ze procek umiera ? :frowning: pozdrawiam.

A sprawdzałeś te temperatury? Uruchom test w Orthosie/Primie itp i gdy obciążenie będzie włączone, sprawdź temperatury w Evereście.