Czeste zawiechy Visty

Witam, zainstalowałem niedawno Viste Home Premium i mam problem, mianowicie zawiesza sie kiedy chce, czasem wyskoczy bluescreen (bez żadnych napisów, poprostu niebieski ekran i tyle), czasami poprostu sie zatnie i zero reakcji na klawiaturę i mysz, innym razem głosniczek z płyty głównej zacznie piszczeć i chodzi tak jak by klatkowała, tzn tak skokami mogę mysz przesunąć, ale muzyka w foobar2000 gra bez problemu. Na początku myślałem ze problem powodują sterowniki od grafiki ATI, bo pierwszy raz zaczęło mi sie to robić po ich instalacji, wywaliłem stery i dalej to samo. Druga przyczyną o której myślałem była pamięć ram bo ostatnio zmieniłem na Patrioty 667mhz 2 x 1gb ale po teście MEMTEST-em 0 błędów. Dodam jeszcze ze jak już system chodzi to prawie cały czas “mieli” dyskiem. Pogoglowałem trochę i wyczytałem żeby sprawdzić dumpa programem “WinDbg” i z jednego wyskakuje “Probably caused by : ecache.sys ( ecache+6be1 )” a z drugiego “Probably caused by : Unknown_Image ( ANALYSIS_INCONCLUSIVE )”.

Jedyne co przychodzi mi do głowy to złe ustawienia w biosie, bo miałem trochę problemów żeby odpalić ten ram na swoim kompie i w sumie metodą prób i błędów zmian w biosie go uruchomiłem. Ale z drugiej strony jeżeli w MEMTEST nie pokazuje żadnego błedu czyli powinno być okej.

Czekam na jakieś porady co dalej z tym robić.

Konfiguracja kompa:

Pentium IV 3ghz

Płyta: ASROCK 775Dual-Vsata

ATI Radeon 9600

2 x 1Gb Patriot 667mhz

HDD Samsung 80gb

Od kiedy w Viscie jest Bluescreen ? :?

Nie…

nie stary do karty graficznej tylko do dźwiękowej, zainstaluj poprawne

Albo spróbuj BIOS zaktualizować. Mi pomogło.

A nie ma Panie informatyk ?

Dzisiaj wieczorem będę próbował aktualizować, narazie musze poczytać jak to się robi:)

Złączono Posta : 09.10.2007 (Wto) 9:30

Od początku jak powstała.

Bios zaktualizowałem do najnowszej wersji jak była dostępna na stronie producenta i Vista chodzi jak ta lala. Ale przyczyną zawiech była klawiatura, przerwany był kabelek i jeżeli ruszyłem klawiaturą to robiło sie jakieś zwarcie i płyta piszczała a Windows sie zawieszał. Kupiłem nowa klawe i wszystko jest już cacy Głupio sie złożyło ze po dokupieniu ramu przerwał sie ten kabel, i ogólnie szukałem przyczyny w czym innym, ale ważne ze juz działa :slight_smile: