Częste zwiechy kompa

Witam!

Postaram się przedstawić mój problem jak najjaśniej.

Parametry komputera:

P IV, 3GhZ, 1giga ram

Otóż: normalny, zwykły dzień. Gram na komputerze. AQQ, firefox, ściągają się pliki, programy w tle

steam. etc. Nic wielkiego. Zwłaszcza, że komputer mam dosyć dobry.

Nigdy nic takiego nie miałem ! Pierwszy raz mi się coś takiego dzieje od jakiegoś dłuższego czasu.

Aż nie wytrzymałem i postanowiłem napisać.

Tak jak mówie, AQQ kilka innych programów. Rozmawiam ze znajomymi. NAgle komputer się zacina !

Nie wiadomo czemu! Bez powodu. Przecież nawet nie zabrałem połowy pamięci RAM ani nic z tych rzeczy.

Zawiesza się.

Robie cokolwiek innego, piszę prace na komputerze. ŚCINA SIĘ !

To się dzieje nawet [z ręką na sercu] 20x dziennie !

Nie wiem co się dzieje?

Podejrzewam karte graficzną. Ale co mogłoby być z nią źle ;/ nie wiem. Zawsze śmigała.

Może się coś przegrzewa? I komp się ścina?

Wirus?

Nie wiem może. Ale dosłownie NIEDAWNO miałem formata. Niemożliwe. Po formacie i takie rzeczy się dzieją.

Czy może być to powód, że komputer za długo chodzi włączony?

Zauważyłem, że pod wieczór, kiedy komputer działa już kilka godzin, zwiechy są częstsze. Nawet 4 na minute xD

Proszę o pomoc.

PS: nie wiem czy to pomoże ale.

Zdarza się, że siedze na AQQ, słucham muzyki. No i nagle komputer się zawiesza. Nic się zrobić nie da, nie reaguje. Za to muzyka wciaż leci. A przecież powinna przestać albo … też się “tak ściąć”.

Nie wiem o co chodzi ;/

Podaj temperatury. Sprawdź w programie Everest.

Daj log z HijackThis

Sprawdź temperatury podzespołów programem EVEREST (otwórz program, ikona Komputer, ikona Czujnik).

Napisz, jaki posiadasz zasilacz (producent, moc).

A temperatury następujące:

(już po dłuuuższym użytklowaniu kompa :stuck_out_tongue: dzisiaj :P)

Płyta główna - 52C

Procesor - ~56C

Samsung SP2004C - 49C

zasilacz?

Hmm nie wiem co to jest, jak bardzo potrzebne jakoś się dowiem (w jaki sposób mogę to sprawdzić? :smiley: z tyłu na kompie nie jest napisane)

Ale, miesiąc temu spalił mi się zasilacz. Mam nowy teraz. 230V. Więc…

Zdejmij lewą ściankę obudowy (patrząc od czoła obudowy) i odczytaj informacje z naklejki na zasilaczu (producent, moc, np. CODEGEN 300W).

Zasilacz, to taka skrzynka znajdująca się na górze obudowy. Podłączony jest do niego przewód zasilający, który podłączasz do kontaktu.

To, że od miesiąca masz nowy zasilacz, nie znaczy, że ten zasilacz jest odpowiedni. Jeżeli kupiłeś go w sklepie, a sprzedawca jest wysoce niekompetentny (tak jest prawie zawsze), to na pewno został Ci “wciśnięty” bubel jakiejś badziewnej firmy, dlatego pytam o producenta i moc zasilacza, który posiadasz.

A to możesz usunąć hijackiem:

:slight_smile:

Kurde nie wiem co się dzieje. Nic nie moge zrobić bo mi pada komputer ;/

Ale bardziej podejrzewam coś z grafiką niż zasilacz. Jednak, no po dłuższym chodzeniu kompa zasilacz ma dość dużą temp.

A procesor z 60 stopni. To źle chyba?

Sprawdziłem na naklejce, o to dane które znalazłem :

DC Output max, 480W, Switching Power Supply, EN60950, …

Starczy? :smiley: tak popisałem co znalazłem. Nie znam się na tym ;/