Często miga czerwona dioda na obudowie - jakie przyczyny?

Witam

Tak jak w temacie, ostatnio zauważyłem że czerwona dioda na obudowie coraz częściej mi miga, co może być tego przyczyną? Komputer mam od 1,5 miesiąca, nie kojarzę by w pierwszych tygodniach tak często migała. Ogólnie chyba miganie czerwonej diody jest normalne przy pracy komputera, choć np. gdy skanuję komputer avastem to dioda stale jest zapalona. Natomiast teraz gdy korzystam z przeglądarki, to nawet gdy nie uruchamiam nowych stron, to jednak co parę sekund widać lekkie mignięcia, a czasem trochę mocniej się zapali i mignie. Zastanawia mnie tylko właśnie to, że nie kojarzę by z początku używania ta dioda w ogóle migała przy takim zwykłym korzystaniu z internetu, (choć może na to nie zwracałem uwagi), a w sumie nie mam na kompie zainstalowanych wielu rzeczy, ostatnio też nie instalowałem nic nowego.

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

kontrolka od dysku to normalne jak komp jest obciążony to świeci cały czas

Sprawdź co masz w msconfig, być może tworzy punkt przywracania, antywirus skanuje - przyczyn może być sporo.

A gdzie w msconfig mam sprawdzić czy tworzy ten punkt przywracania?

Korzystanie z dysku, obciążenie dysku, ogólne działanie - dioda miga :slight_smile: Więc nic złego się nie dzieje. No chyba że gdyby - Nie Migała dioda, to już by coś złego się działo :slight_smile:

Może dioda nie migać jak jest źle podłączona pod płytę, ale skoro miga znaczy się komputer żyje :slight_smile: