Często pojawia się "poszukiwanie błedów" przy starcie system


(K90) #1

Witam miałem taki problem że komputer sę resetował najczęściej jak pochodzi kilka minut jak sie juz zresetuje to potem działa 12 i więcej godzin i sie nie resetuje. Okazało się ze to nie wina kompa tylko listwy zasilającej. Np gdy podłącze tam jeszcze drukarkę do tej listy to odrazu komp sie resetuje oraz listwa wyłącza się i nie da sie jej włączyc dopiero za któryms razem odpala i można włączyc kompa. a i jeszcze dodam ze kompa jak sie zresetuje to nie raz tylko np do logo windows i jeszcze raz sie zresetuje i jeszcze raz albo sie wyłączy całkiem;P a teraz zaczęły pojwiac sie ekrany prawie po każdym włączeniu systemu skanowanie w poszukiwaniu błędów da sie to jakoś wyłączyc? Bo i tak wszystko ok i nie wykrywa błędów tylko pojawia sie to co włączenie. Proszę o odpowiedz. Pozdro


(byron_wolf) #2

Zamiast ryzykować uszkodzenie sprzętu i grzebać w systemie, wymień listwę, tak chyba jest prościej...:stuck_out_tongue:


(Jarek 37) #3

Czy pozwalasz skończyć skanowanie?Bo jak je przerywasz to będzie się pojawiać za każdym razem kiedy uruchomisz komputer.System był źle zamykany i pozwól mu zeskanować dyski.I listwa w pierwszej kolejności! !!


(K90) #4

O to właśnie chodzi ze czekam i dalej sie pojawia i zawsze skanuje tylko partycję D a ma jeszcze c :stuck_out_tongue: A jak sie nie resetue bo są dni ze sie wogle nie resetuje tylko normalnie wyłączam lub daje "uruchom ponownie" to dalej pojawia sie skanowanie po włączeniu i zawsze partycja D. :stuck_out_tongue: I jeszcze dodam że jak zaczęły się problemy z resetowaniem i listwą to te skanowanie się nie pojawiało a odkąd listwa się zaczęła wyłąnczac to zaczął skanowac te dyski.

daje jeszcze foto tego skanowania :stuck_out_tongue:

dsc00007lb5.th.jpg


(Leon$) #5

W wierszu poleceń wpisz fsutil dirty query D:

potem

Wpisz w wierszu poleceń chkdsk D: /f

Po uruchomieniu polecenia może się pojawić: " Program CHKDSK nie może działać, ponieważ wolumin jest używany przez inny proces.Można uruchomić program CHKDSK po uprzedniej dezinstalacji woluminu.Czy chcesz wymusić dezinstalacje tego woluminu?(T/N) wpisz T

:slight_smile:


(K90) #6

Siema

Dzięki problem rozwiązany :smiley: "Po uruchomieniu polecenia może się pojawić: " Program CHKDSK nie może działać, ponieważ wolumin jest używany przez inny proces.Można uruchomić program CHKDSK po uprzedniej dezinstalacji woluminu.Czy chcesz wymusić dezinstalacje tego woluminu?(T/N) wpisz T"

Nie pojawiło mi sie to :smiley: tylko po prostu zeskanowało się pojawiło się że nie ma błędów i po ponownym uruchomieniu już nie było tego sprawdzania. :smiley:

Pozdro :smiley: