Często pojawiający się bluescreen


(Tomaszruszczak) #1

Witam mam problem od jakiegoś czasu dość często wywala mi bluescreeny, problem pojawia się tylko i wyłącznie przy grze Smite (rzadko ale dość irytujące) pogrzebałem trochę za logami pobrałem jakiś program do odczytywania tych logów i tyle wiem :), wstawię w załączniku w HTML listę BS-ów, proszę o jakieś rady jak to wyeliminować. Może ktoś coś wie na ten temat lub miał taki przypadek i go rozwiązał z góry dziękuję za chęci i rady.

 

ps. tutaj link jakby w załączniku nic nie dodało http://hostuje.net/file.php?id=9fc2d67dd472b4e5ca227260d65503e9

http://wklej.to/afVB0 tu lepiej widać chyba


(mrFreeze) #2

Wrzuć screena z HDTune zakładka Health

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe


(Tomaszruszczak) #3

Mam dwa dyski SSD na system i HDD na resztę, wrzucam oba

 


(mrFreeze) #4

Odłącz HDD i zobacz czy problem nadal występuje. Dysk HDD ma 2 niestabilne sektory. Zacznij od skandiska uruchom wiersz poleceń jako admin wpisz chkdsk c: /f (oczywiście inne partycje też nie dotyczy to dysku ssd więc będą inne litery partycji). Zobacz czy po skanowaniu parametr C5 zmienił wartość Data jeżeli jest 0 to jest Ok. W innym wypadku zerowanie i remap przy użyciu MHDD (bezpowrotna utrata wszystkich danych na dysku)

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html


(Tomaszruszczak) #5

chkdsk nic nie dał jutro się pobawię jeszcze z tym odłączaniem, ostatnia opcja bardzo mi na razie nie pasuje bo nie mam jak danych przenieść na coś. No nic dziękuję za pomoc.