Często rozłączający się internet z Netii

Witam,

Mam problem z internetem z Netii. Posiadam “Netiaspota”. Problem objawia się częstym rozłączaniem internetu przez router. Najczęściej podczas grania w gry multiplayer. Po zgłoszeniu tego do przyjechał ‘majster’, zadzwonił do kolegi z centrali, pogdybali i uznali, że założą obserwację na mój komputer. Postanowiłem odpalić multi w grze battlefield 3, by zilustrować im problem. Miga czerwona lampka w routerze - internet się rozłączył, zadzwonili kilkanaście minut potem, mówiąc, że problem leży po stronie komputera lub serwerów bf’a 3. I tu mam pytanie do was: jeśli rzeczywiście to wina komputera, to jak to naprawić?

Jedyne co mogę powiedzieć, to to, że jeśli ta lampka ‘mruga’, to router pewnie odłączył się od sieci. Być może to właśnie problem na linii

Miałem tak, że rozłączało mi internet (czerwony netia spot) po kilkunastu @ i rozwiązaniach po ich stronie (niby zmiana dns coś tam, nie pamiętam ogólnie, ale naprawiali zdalnie) przyjechał spec, wymienił mi kabel pomiędzy domem a słupem na ulicy (dosłownie 5m kabla) podłączył wszystko na nowo i od tamtej pory nie rozłączyło ani razu, a nawet prędkość wzrosła. Jeszcze inaczej, czerwona lampka na NetiaSpocie oznacza, brak połączenia, więc jak problem może leżeć po stronie serwerów gry albo komputera, skoro to spot traci połączenie z centralą…