CZesto zacinajacy sie komp

Witam…:slight_smile:

Mam problem z moim komputerem… Otóż podczas grania w gry np nfs… często mi się zacina i wydaje taki odgłos warczenia… komputer jest w miarę nowy ma 8 miesięcy… proszę o pomoc… czy jedynym wyjściem jest oddanie go na gwarancje?

Dane kompa:

AMD ATHLON 64 X2 dual

Core processor 6000+

3.01 GHz, 2GB RAM

VGA GF 8600 GT 256/128

wyskakują na ekranie niebieskie ekrany czy po prostu ekran zamarza ?? jaki posiadasz zasilacz do konfiguracji ??

zamarza… staje w miejscu i nic nie mozna zrobic… a zasilacz to chyba 350…

a marka i model ?? jaki system ?? sterowniki najnowsze ?? jeżeli plomby są za boczkach obudowy to serwis gwarancyjny.

Sam składałeś kompa? serwis to ostateczność…

Włóż inny zasilacz “mocniejszy” np. 450W

Sprawdź czy przy włączonym biosie też zamarza.

to tak komputer byl skladany z czesci w sklepie… ja tylko odebralem gotowy… xD nie ma zadnych plomb… i Komp zacina sie gdy jest wieksze obciazenie procesora… to moze zalezec od zasilacza??

Oczywiście, zasilacz to najważniejsza część w komputerze.

Słaby zasilacz może uszkodzić cały sprzęt a w najlepszym wypadku spalić tylko siebie.

Inne słabe części co najwyżej będą mniej wydajne, ale nie spowodują strat materialnych.

Moj zasilacz to IBOX Model 8360BTX 350W … czyli zaslaby jest to tej konfiguracju sprzetu?

Przydał by się 450W, a te zamrożenia to od początku posiadania komputera?

No mozna powiedziec ze tak z poczatku byly zaciecia takie drobne… a teraz to zacina sie i wydaje ten dzwiek… i tylko reset zostaje…

Możliwe że to dysk jest uszkodzony, jak masz jak podepnij go u kumpla/koleżanki i sprawdź go czy tam też jest ten dźwięk…

Przeskanuj dysk programem MHDD aby sprawdzić czy czasem nie masz bad sektorów, które mogą powodować zamrożenie systemu operacyjnego.

MHDD wraz z instrukcją na stronie: :arrow: http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

A CZy moze byc to wina procesora??

A pykanie skąd dochodzi?

pykanie to wychodzi z glosnikow to takie wycie bardziej jest… zatnie sie i koniec

Nagraj to :wink: wycie kompa nieźle :wink:

Zarazie sprawdź dysk twardy jak nie chcesz ryzykować z MHDD to użyj HDTune :arrow: http://www.hdtune.com/

Ale jest możliwość uszkodzenia i procesora, jeżeli masz serwis w swoim mieście będzie raczej lepiej jak się do niego przejdziesz (tylko najpierw skopiuj swoje dane z dysku, bo żaden serwis Ci nie gwarantuje że dane będą na dysku kiedy będziesz odbierać komputer).

sprawdziłem dysk programem i niby wszystko jest okey… Nie wiem czy o istotne ale przy wiekszym obciążeniu dysk głośniej pracuje… np jak coś wczytuje slychac go głośniej