CZesto zacinajacy sie komp

(Wo2006) #1

Witam..:slight_smile:

Mam problem z moim komputerem.. Otóż podczas grania w gry np nfs.. często mi się zacina i wydaje taki odgłos warczenia... komputer jest w miarę nowy ma 8 miesięcy.. proszę o pomoc.. czy jedynym wyjściem jest oddanie go na gwarancje?

Dane kompa:

AMD ATHLON 64 X2 dual

Core processor 6000+

3.01 GHz, 2GB RAM

VGA GF 8600 GT 256/128

(Technik Elektro) #2

wyskakują na ekranie niebieskie ekrany czy po prostu ekran zamarza ?? jaki posiadasz zasilacz do konfiguracji ??

(Wo2006) #3

zamarza.. staje w miejscu i nic nie mozna zrobic.. a zasilacz to chyba 350..

(Technik Elektro) #4

a marka i model ?? jaki system ?? sterowniki najnowsze ?? jeżeli plomby są za boczkach obudowy to serwis gwarancyjny.

(system) #5

Sam składałeś kompa? serwis to ostateczność...

Włóż inny zasilacz "mocniejszy" np. 450W

Sprawdź czy przy włączonym biosie też zamarza.

(Wo2006) #6

to tak komputer byl skladany z czesci w sklepie.. ja tylko odebralem gotowy.. xD nie ma zadnych plomb.. i Komp zacina sie gdy jest wieksze obciazenie procesora... to moze zalezec od zasilacza??

(Psio1) #7

Oczywiście, zasilacz to najważniejsza część w komputerze.

Słaby zasilacz może uszkodzić cały sprzęt a w najlepszym wypadku spalić tylko siebie.

Inne słabe części co najwyżej będą mniej wydajne, ale nie spowodują strat materialnych.

(Wo2006) #8

Moj zasilacz to IBOX Model 8360BTX 350W ... czyli zaslaby jest to tej konfiguracju sprzetu?

(system) #9

Przydał by się 450W, a te zamrożenia to od początku posiadania komputera?

(Wo2006) #10

No mozna powiedziec ze tak z poczatku byly zaciecia takie drobne.. a teraz to zacina sie i wydaje ten dzwiek.. i tylko reset zostaje..

(system) #11

Możliwe że to dysk jest uszkodzony, jak masz jak podepnij go u kumpla/koleżanki i sprawdź go czy tam też jest ten dźwięk...

Przeskanuj dysk programem MHDD aby sprawdzić czy czasem nie masz bad sektorów, które mogą powodować zamrożenie systemu operacyjnego.

MHDD wraz z instrukcją na stronie: :arrow: http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

(Wo2006) #12

A CZy moze byc to wina procesora??

(system) #13

A pykanie skąd dochodzi?

(Wo2006) #14

pykanie to wychodzi z glosnikow to takie wycie bardziej jest.. zatnie sie i koniec

(system) #15

Nagraj to :wink: wycie kompa nieźle :wink:

Zarazie sprawdź dysk twardy jak nie chcesz ryzykować z MHDD to użyj HDTune :arrow: http://www.hdtune.com/

Ale jest możliwość uszkodzenia i procesora, jeżeli masz serwis w swoim mieście będzie raczej lepiej jak się do niego przejdziesz (tylko najpierw skopiuj swoje dane z dysku, bo żaden serwis Ci nie gwarantuje że dane będą na dysku kiedy będziesz odbierać komputer).

(Wo2006) #16

sprawdziłem dysk programem i niby wszystko jest okey.. Nie wiem czy o istotne ale przy wiekszym obciążeniu dysk głośniej pracuje... np jak coś wczytuje slychac go głośniej