Częstotliwość Procesora AMD Phenom 955 x4 3.200Mhz

Mam dwa jednakowe procesory AMD Phenom II 955 x4.Jeden nowy pokazuje częstotliwość 3.200 Mhz a drugi kupiłem używany i ten pokazuje częstotliwość 1.603 Mhz.Nie wiem dlaczego,czyżby był niesprawny.Zrobiłem scan programem OCCT ale nie potrafię tych wyników zinterpretować.Podaję wyniki:CPU Infos-Deneb,4Cores,MMx(+),3 DNow(+),86-64,SSE4A

CPU Current 1603 MHZ,Oryginal 1600,0MHz,Overlock 0,2%

BUS Current 200,4MHz,Oryginal 200,0MHz,Overlock 0,2%

Zobacz jak ustawia mu bios mnożnik, ma być 16 x FSB 200, albo ustaw mu na sztywno x16.

Lub uszkodzony?

Do JNJN-Proszę o szczegółowe poprowadzenie za rączkę bo jestem zielony w tym temacie.

Płyta główna i jej rewizja to? odczytaj bezpośrednio z płyty, okolice pamięci lub slotów PCI.

Albo chyba wystarczy jak założysz CPU i odłączone zasilanie 230 V od zasilacza i wyjmij baterię na 10 minut, włóż, ustaw w biosie co trzeba (datę,godzinę i bootowanie) i zapisz bios Save i zobacz teraz.

Czy po włożeniu baterii należy podłączyć zasilanie i dopiero wejść do biosu?

Wkładasz baterię, podłącz zasilanie 230 V i start do biosu.

Ustawiłem w biosie CPU Ratio na 16x ,zatwierdziłem i save.Ekran się zmienił na czarny i tak to trwa już 2 godz.Kompa nie można wyłączyć.Nie wiem co jest grane,czy mam czekać aż się coś samo zmieni?

Wyciągasz wtyczkę z zasilacza lub wyłączasz wyłącznik i masz.

Jeśli identyczny CPU pracuje OK, tego odsyłaj na reklamację i tyle.

Nic nie pomagało,stale był czarny ekran.Wyjąłem więc baterię i po 10 min.włożyłem pomownie.Uruchomiłem i komp zadziałał ale zegar systemowy pokazywał datę 2091r…Wszedłem do biosu i ustawiłem zegar na właściwą datę i czas ale po uruchomieniu kompa zegar dalej pokazywał datę 2091r.Nie mogłem zainstalować Nortona oraz Kasperkiego bo było ostrzeżenie o konflikcie z zegarem systemowym.Zainstalowałem jeszcze AVG i po przeskanowaniu wszystko zostało naprawione.Pojawiła się aktualna data i czas.Procesor oczywiście jest walnięty i nie da się zwiększyć częstotliwości do 16x.Mam nauczkę,nigdy więcej nie kupię używanego procesora!

a może te procesory różnią się rewizją ,i ten który działa to model z TDP 95W a ten drugi 125W ,a płyta obsługuje tylko z TDP 95W ? jaka to płyta główna ?

na sporej liczbie płyt obsługujących procesory z max TDP 95W da się uruchomić te 125W czasem nawet działają poprawnie z pełną częstotliwością po kombinacjach z VCore

Procesor dobry chodzi na płycie MSI 785G-E53 a zły na Gigabyte MA 780G-UD3H

Czyli, płyta obsługuje i 95 i 125 i obie rewizje, przy biosie F5.

Wersję biosu sprawdź, ma być minimum F5 i sprawdź GPU-Z co to za CPU?

A drugi CPU na tej płycie rozumiem pracuje OK?

Mam dwa PC.Na płycie Gigabyte pracuje CPU ,który pokazuje 1603 MHz a w biosie na Auto ma F8 i nie daje się przestawić na x16.Specyfikacja CPU:Deneb Max TDP 71W

Socket AM3/938/

Family F Model 4 Stepping 3

Ext.Family 10 Ext Model 4 Revision RB-C3

Instructions MMx(+) 3DNow(+)SSE,SSE2,SSE3,SSE4,x86-64

Dodane 28.10.2013 (Pn) 18:56

Dodaję jeszcze,że sprzedawca w opisie CPU podał:Black Edition 3,2GHz,TDP 125W.Na CPU są następujące napisy: HDZ 955 FBK 4DGM

CACAC AC 1119EPM

9U 119211G10592

dołączył również paragon na którym jest wymieniony Phenom II x4 955 Black Edition

Opis OK.

http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-P … OX%29.html

Czyli, nie powinno być problemu na tej płycie. Płyta go obsługuje i ma odpowiedni bios F8.Reklamacja.

Na stronie Gigabyte nie ma biosu w wersji F8 dla Gigabyte MA 780G-UD3H (najnowszy bios to F6B Beta i F5).

Problem prawie całkowicie rozwiązałem.W biose F Ratio zwiększałem stopniowo od x8 co dwa oczka aż do x14 co zwiększyło częstotliwość taktowania z 1.600 MHz do 2.806MHz.Więcej np.x15 już nie akceptował ale i tak jestem zadowolony bo nie muszę wymieniać procesora

Ale napisz w końcu dokładnie jaki bios ma ta płyta, bo podałeś F8?, a faktycznie max to F6B w/g producenta.

Przepraszam ale w którym momencie podałem,że płyta ma F8?Podałem tylko,że bios w Auto podaje F8.