Czestsze ankiety

Uwazam, ze ankiety na stronie czesciej powiiny byc zmieniane. Do tej pory byly 4 tylko :evil: . Proponowalbym np. co 2 tygodnie nowa ankiete dac

Witam.

Ja raczej nie byłbym za tą opcją. Tak krótki okres czasu, jaki proponujesz nie dałby możliwości wypowiedzenia się znacznej liczbie czytelników naszego Vortalu.

no nie wiem czy 7500 osob to mało :o ??? a ta ankieta gdzies wlasnie trwa 2 tygodnie

Zgadza się, ale nie jest to regułą, tak więc dwa tygodnie w moim odczuciu to stanowczo za mało.

Mi sie podoba propozycja zmiany ankiety co 2 tygonie :smiley:

Może nie co dwa tygodnie ale raz w miesiącu powinna być zmieniana. :smiley:

“Co za dużo to i świnia…” jak mawiają starożytni Słowianie. Generalnie aktieta powinna czemuś służych - mianowicie zbieraniu danych i wyciąganie z nich wniosków (żeby nam się żyło leppiej i millej). Zbyt częste robienie nowych ankiet niczego nie da (dla mnie oczywiście), a może doprowadzić do tematów typu “jak często klikasz prawym przyciskiem myszy”. Myślę, że jadna ankieta na miesiąc wystarczy.

P.S. niecierpliwi… nie wszyscy codziennie są na tej stronie (nic dziwnego, że chcecie urozmaicenia :slight_smile: ), niektórzy pewnie zaglądają żadko - dajmy im szansę…

Pozdrawiam

…Sam bym tego lepiej nie powiedział kolego Monczkin :smiley:

Moim zdaniem ankietka raz na dwa tygodnie to odpowiednia propozycja,bo według mnie każdy forumowicz w tym czasie chociaż raz nas odwiedzi i zagłosuje…

Do wypowiedzi Damiana dodam tylko, że ustalenie 14-dniowej nazwijmy to, “kadencji” danej ankiety (za czym też optuję) - wcale nie musi oznaczać ścisłego trzymania się terminu. Nie róbmy totalnego rygoru!

Warto zostawić swobodę adminom, którzy w zależności od ilości głosujących, a także (co tu duzo mówić - też ważne :lol: ) od pomysłu i zapotrzebowania na kolejną ankietę - mogliby tą częstotliwość dowolnie regulować.

Pamiętajmy, że życie samo pisze scenariusze - i nigdy nie wiemy, jakie będzie zapotrzebowanie na aktualne tematy toczące się wokół

“bractwa komputerowo-netowego”. 8)

Update!

No, w wakacje niech będzie co miesiąc; wszak niektórzy wojażują! :lol:

ja uwazam ze tresc ankiet sie liczy a nie ilosc i tak jak jest jest w porzadku

Wyprowadźcie mnie z błędu jak trzeba, ale coś tu nie jarzę… :?

W aktualnej ankiecie oddałam glos x czasu temu, a przed chwilą (jakiś diabelski impuls :twisted: ) po raz kolejny puściłam głosik. No i poszło… :o

Z reguły - gdziekolwiek by się człowiek nie zagłębiał w ankiety, to następnego razu nie ma za friko!

Po prostu “the and” - oddałeś głos i dziękujemy…! Twój komputer zapisany!

Czy te 7.500 osób to wielokrotność… braku blokady?

Blokada działa ale na numer IP. A to już jest kolejne IP z którego obecnie piszesz. Najwidoczniej Twój provider musi je co jakiś czas zmieniać.

Sorki Fiesta, ale jak sporadycznie oczywiście - samoczynnie sprawdzam dostępnymi środkami swój numer IP, to jakoś ciagle bylo tak samo… :?

Chyba, że ostatnio provider cos namykał… Oczywiscie poza moją wiedzą…

Notabene ładne myki: niby piszę z kolejnego IP - a Wy ciągle wierzycie, że to Waterproof, a nie inna “ptica”…

A przecież mam stałkę, a nie modem…

No cóż, trzeba znowu odwiedzić dostawcę… 8) Ale zawsze i tak przyjmuje mnie z ochotą… :stuck_out_tongue:

:o

To nie tak, że IP, bo wtedy cała sieć będąca na jednym IPeku miałaby tylko jeden głos. I tak np. Ty WO i *** (zainteresowani wiedzą - nap. Pawek) nie moglibyście oddawać niezależnie od siebie głosów :idea:

Kwestia istnienia odpowiedniego cookie na dysku Głosującego (brak cookie - zielone światło dla oddania głosu) - ot, cała filozofia :stuck_out_tongue:

Co do samego tematu, to oczywistym jest, że ankieta musi pozostawać aktywną maksymalnie długo, żeby być bardziej wiarygodną - pomijając powtórki głosów (sądzę, że proceder marginalny), bo oprócz tego, że każdy w niej może zagłosować, to ma być przez długi czas jakimś tam źródłem informacji :idea:

2 tygodnie to górna granica :smiley:

A mi to jest w sumie obojętne, może tak być, jak jest, 1 miesiąc, lub 2 tygodnie.

Ankieta nie może być za krótko, by zebrać wszystkie głosy.

Ale tak jak jest teraz to uważam, że stanowczo za dułgo trwa. Nudno sie robi, a tak se można dokonać demokratycznego wyboru :smiley:

Z tym to się zgodzę w 100% trzeba ją jednak cześciej zmieniać. A czy to będzie co 2 tygodnie czy miesiąc to juz szczegół. :smiley: