posiadam laptop Lenovo Legion 5. Przy włączeniu komputera czesto (1/3) zdarza się, że komputer się zacina, pojawia się niebieski ekran ze smutną buzią i się on restartuje. Zdarza się równiez to w chwilach większego wytęzenia, Laptop ma swoje lata i nigdy nie był czyszczony. Niestety przez „siłe wyższą” jakiś czas temu (odstęp rok-miesiąc temu) wszedłem na parę podejrzanych linków oraz zainstalowałem aktualizację gry z discorda twórców tej gry (proszę nie oceniać). Korzystałem przez cały czas z Windows Defendera. Robiłem liczne skany, łacznie z tymi offline, ale nic nie wskazywały. Pobierałem również antywirusy z dniami darmowymi i robiłem skany, ani jeden nic nie pokazał. Z początkiem kwietnia zrobiłem format komputera, by problem z bluescreenami zniknął. Usunałem wszystkie dane, wszystkie pliki mam zapisane na dysku C, nie mam partycji. Po zainstalowaniu się Win10 zdecydowałem się na uaktualnienie do Win11. Mimo to problem z bluescreenami(nie mogę odczytac kodu błędu, gdyż za szybko znika, ale są one różne) wrócił i do tego laptop w losowych momentach uruchami się sam ponownie bez błędu. Pobrałem malwarebytes i jestem na dniach próbnych, zaznaczyłem rootkity i wszystkie opcje polecane w nim w tego forum. Nic nie wykazały. Czy te wszystkie błędy są winą wirusa, czy jakichś ustawień w systemie? Dodam, że nikt na żadne moje konta nie próbował się logować, nie ma żadnych sesji zalogowania innych niż moje, mam wszystkie konta na weryfikację dwuetapową, mimo to boję się że robi to bez mojej wiedzy, nie dostałem żadania okupu, dziwnych maili(spyware-panika). Proszę o pomoc.
Jak temperatury CPU (procesor) i GPU (grafika)? Ten reset automatyczny można było wyłączyć gdzieś - z tego, co pamiętam.
Załączyłeś logi z FRST, to poczekajmy - może @iJuliusz w wolnej chwili zerknie. To on podobno się tym tutaj zajmuje. Tak, jak ktoś w innym wątku napisał:
Pobierz wersję na USB, wypal na pendrive i uruchom z tego komputer…
Uruchomi się test RAM’u. Zostaw tak. Jeśli podczas przebiegu się wyłączy / zresetuje, to masz winowajcę.
Na ten moment nie widać infekcji, zrobimy oczyszczanie FRST.
Potem zrobimy jeszcze inne kontrolne skany.
Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\przem\Downloads fixlist.txt (4,5 KB) „Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.