Człowiek w ogniu z D.Washingtonem-film oparty na faktach?

Witam serdecznie, mam takie pytanie, ostatnio oglądałem film Człowiek w ogniu z 2004 roku i mam pytanie czy ten film jest oparty na prawdziwej historii czy jest to ekranizacja jakieś opowieści? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź! ! ! :smiley:

Film ten powstał na podstawie książki A.J. Quinnella pod tym samym tytułem.

Jak dla mnie film jest bardzo dobry, ale nawet nie wiedziałem, że jest on na podstawie książki (jeśli było to podane w napisach filmu, to pewnie przeoczyłem). Trzeba by było poszukać w księgarni albo w bibliotece. :slight_smile:

Film jest naprawdę świetny. Muszę sięgnąć do źródła tj. do książki na pewno równie ciekawa jak sama ekranizacja albo i nawet jeszcze lepsza. :smiley:

Druga adaptacja (pierwszą zrealizowano w 1987 roku) różni się “co nieco” od powieści - na tyle, że przy oglądaniu miałem wrażenie że już “coś takiego” czytałem ale nie mogłem skojarzyć z konkretną książką. Tym bardziej że wydanie z 1995 roku (AiB) miało zmieniony tytuł na “Najemnik” - późniejsze mają już poprawny tytuł.

BTW

Książka nie tyle jest “oparta na prawdziwej historii”, ale autor napisał ją ‘zainspirowany’ wydarzeniami autentycznymi.

Cytat wypowiedzi autora (za IMDb): “Yes, the story [Man on Fire] was based on an actual event in Italy in '75.”.