Człowiek w ogniu z D.Washingtonem-film oparty na faktach?

(Pinio150) #1

Witam serdecznie, mam takie pytanie, ostatnio oglądałem film Człowiek w ogniu z 2004 roku i mam pytanie czy ten film jest oparty na prawdziwej historii czy jest to ekranizacja jakieś opowieści? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź! ! ! :smiley:

(Gregoorios) #2

Film ten powstał na podstawie książki A.J. Quinnella pod tym samym tytułem.

(dmag) #3

Jak dla mnie film jest bardzo dobry, ale nawet nie wiedziałem, że jest on na podstawie książki (jeśli było to podane w napisach filmu, to pewnie przeoczyłem). Trzeba by było poszukać w księgarni albo w bibliotece. :slight_smile:

(Pinio150) #4

Film jest naprawdę świetny. Muszę sięgnąć do źródła tj. do książki na pewno równie ciekawa jak sama ekranizacja albo i nawet jeszcze lepsza. :smiley:

(Placio74) #5

Druga adaptacja (pierwszą zrealizowano w 1987 roku) różni się "co nieco" od powieści - na tyle, że przy oglądaniu miałem wrażenie że już "coś takiego" czytałem ale nie mogłem skojarzyć z konkretną książką. Tym bardziej że wydanie z 1995 roku (AiB) miało zmieniony tytuł na "Najemnik" - późniejsze mają już poprawny tytuł.

BTW

Książka nie tyle jest "oparta na prawdziwej historii", ale autor napisał ją 'zainspirowany' wydarzeniami autentycznymi.

Cytat wypowiedzi autora (za IMDb): "Yes, the story [Man on Fire] was based on an actual event in Italy in '75.".