Człowiek - zmiennocieplny?


(Piogaw4) #1

Witam ! Tak sie zastanawiam - albo czegoś nie wiem o ludzkim ciele, albo człowiek staje się zmiennocieplny:

Gdy wejdziemy do ciepłej, bardzo ciepłej wody, to po chwili wydaje się nam że woda jest.........zimna. Czyli tak jakby organizm przystosował się do temp. np 45 stopni ( nie wiem ile to jest na skali goraca ) i jak jest woda 44 stopnie to czujemy że jest zimno...w każdym razie ja tak mam. A wy?


(Kostrzewa83) #2

no i to calkiem sporo nie wiesz

nastepnym razem zanim cos napiszesz sprawdz pare hasel w wikipedii


(Piogaw4) #3

Nie wiedziałem co mam wpisać. Mówię przecież, że nie wiem.


(fiesta) #4

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sta%C5%82o ... 5%9B%C4%87

Zmierz sobie temperaturę przed wejściem do wanny i w trakcie gorącej kąpieli (oczywiście termometr nie może mieć kontaktu z wodą)

8)


(Kostrzewa83) #5

to zacznij od stalocieplnosc i zmiennocieplosc i zauwaz ze to jaka jest temperatura ciala w zaleznosci od temperatury otoczenia i to jak odczuwana jest temperatura otoczenia to dwie rozne sprawy


(Piogaw4) #6

Ehh, nie kapujecie :stuck_out_tongue: Mi jest zimno w gorącej wodzie po kilku chwilach :stuck_out_tongue: Nie jak wyjde z wanny - bo wtedy to wiadomo, hehe.


(Maesky) #7

Ja bym to nazwał przystosowaniem się organizmu do warunków w jakich dane jest mu przebywać (reakcja skóry, naczyń krwionośnych, ciśnienie krwi), temp. ciała może się zmienić ale naprawdę nieznacznie, dlatego zapewniam, że człowiek nie jest zmiennocieplny.


(fiesta) #8

Czy rozmawiamy o pomiarze temeperatury, czy o Twoich subiektywnych odczuciach :?


(Kostrzewa83) #9

i w tym pies pogrzebany :slight_smile: