Cztery tylne głośniki z zestawu 7.1 nie odtwarzają dźwięku

http://www.fotosik.pl/zdjecie/4b2615a84159aeed

A więc, jak widać na załączonym linku:
Kolorem czerwonych kółeczek zaznaczone są wypięte głośniki, które nie grają i które powinny być powpinane w otwory w subwooferze, zaznaczone zielonym kołem. Biorąc jeden z tych nie wpiętych kabli i wpinając po kolei w każdy z tych otworów, a potem klikając w realteku na obrazki tych głośników, które nie działają jest tylko cisza.
Natomiast jeśli wezmę działający głośnik (wpięty) oznaczony kółkiem niebieskim i wpinam w te wolne otwory, to również jest cisza. To charakterystyczne buczenie, jakby mocno przyduszony dźwięk wydobywa się gdy w realteku na teście kliknę na obrazek działającego głośnika, który jest wpięty w te otwory wolne.
Czyli np: 1) Głośnik przedni prawy wpięty w dobry otwór, po kliknięciu na teście w obrazek głośnika przedniego prawego= czysty dźwięk
                2) Głośnik przedni prawy wpięty w jeden z tych wolnych otworów (zielone koło), po kliknięciu w obrazek głośnik przedniego prawego= mocno stłumiony dźwięk. Tyle jestem w stanie wyjaśnić. Pozdrawiam
 

Hej,

 

A co jeśli wtedy naciśniesz na kolumny tylne w menadżerze dźwięku? Pojawi się jakikolwiek odgłos?

 

Spróbuj podłączyć słuchawki bezpośrednio pod kartę dźwiękową, pod złącza, którymi emitowany jest sygnał dla kolumn tylnych i sprawdź, czy dźwięki testowe słyszalne są w słuchawkach.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nie pojawia się żaden głos, kiedy klikam w tylne głośniki menadżera realtek. Co do słuchawek:

  1. Wtyczka słuchawek wpięta w wejście pomarańczowe w komputerze; po naciśnięciu w realteku głośnika centralnego (ten poziomy) daje dźwięk w lewej słuchawce. Po naciśnięciu w realteku subwoofera, daje głos w prawej słuchawce.

  2. Wtyczka słuchawek wpięta w wejście czarne w komputerze; po naciśnięciu w realteku głośnika tylnego prawego (bocznego), daje dźwięk w prawej słuchawce. Po naciśnięciu w realteku głośnika tylnego lewego (bocznego), daje głos w lewej słuchawce.

  3. Wtyczka słuchawek wpięta w wejście zielone w komputerze; po naciśnięciu w realteku głośnika lewego przedniego  daje dźwięk w lewej słuchawce. Po naciśnięciu w realteku głośnika prawego przedniego daje głos w prawej słuchawce.

  4. Wtyczka słuchawek wpięta w wejście niebieskie w komputerze (co jest dziwne po tego wejścia nie używam); po naciśnięciu w realteku głośnika lewego tylnego, daje dźwięk w lewej słuchawce. Po naciśnięciu w realteku głośnika prawego tylnego, daje głos w prawej słuchawce. Zastanawia mnie to niebieskie wejście. Jak podłączę pod nie słuchawki, to odzywają się dwa tylne głośniki (oczywiście w realteku)

 

Hej,

 

Czyli jest ok - głośnik centralny i subwoofer są w klasycznych rozwiązaniach na jednym, stereofonicznym porcie jack.

 

To też wszystko jest oki. Oznacza to nie mniej i nie więcej, że komputer poprawnie wysyła dźwięk w standardzie 7.1. Problem jest więc po stronie samych głośników.

 

To które złącze podłączasz jeszcze do głośników? Jeśli chcesz korzystać z konfiguracji 7.1, to znaczy, że musisz podłączyć się pod 4 złącza stereo.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Do komputera podłączamy trzy złącza. Zielone, pomarańczowe i czarne. Natomiast do subwoofera wchodzą cztery wtyczki. Biała, popielata, zielona i pomarańczowa. Na subwooferze pisze wybór zakresu grania od 5.1- 7.1 upmix, direct,  6.1- 7.1 upmix. Ustawiłem przełącznik na pozycji 6.1- 7.1 upmix

Chyba że jakaś wtyczka mi się zawieruszyła, chociaż wątpię. 

Edit. Udało się rozwiązać problem w 90% teraz gra pięć głośników z siedmiu. Czarny jack nie był wpięty w subwoofera. Widocznie wziąłem go za wtyczkę głośnika.Brak tylko głosu w dwóch tylnych głośnikach. Ale myślę że rozwiążę ten problem. Podpowiedź z czterema wejściami nakierowała mnie na myśl, że może być coś nie wpięte. Dziękuję za pomoc. Biorę się za te pozostałe dwa. 
hmm… Niby gra teraz 5 głośników w teście realteka, ale nie wiem co zrobić żeby dźwięk był przeniesiony fizycznie na głośniki. Tzn, żeby np. z winampa leciała muzyka w tych pięciu głośnikach, czy też z youtuba. Tak to tylko z dwóch leci. Ciągle nie mam opcji speaker fill czyli wypełnienie głośnika, która w via audio hd dawała głos na inne głośniki. 

Hej,

 

Generalnie jeśli podłączasz 3 wtyczki do zestawu, to dostarczasz mu dźwięk 5.1, więc powinien być ustawiony przełącznik na 5.1- 7.1 upmix. Oczywiście najlepiej jednak podłączyć wszystkie 4 złącza i ustawić na direct.

 

Jeżeli nie ma możliwości włączenia wypełnienia, zastosowałbym rozwiązanie programowe w postaci kodeków. Na przykład zainstalowałbym kodek AC3 - http://www.dobreprogramy.pl/AC3Filter,Program,Windows,13191.html      - ustawiłbym, że ma filtrować cały dźwięk - łącznie z PCM - i w stawieniach zaznaczył miksowanie do 7.1.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Witam. Ustawiłem w ac3filter w zakładce: główne/format wyjściowy 7.1 sorraund, a w zakładce: Mixer/format wejściowy: 7.1 sorraund i dalej nic. Subwoofer jest ustawiony na direct. na starym komputerze, z inną płytą główną nie było żadnego problemu.W programie Via audio HD włączyłem speaker fill i grało 7 głośników. Niestety ta płyta nie obsługuje programu via. Nie wiem co jest i dlaczego realtek nie ma opcji wypełnienia. 

Hej,

 

Musisz jeszcze w ostatniej z zakładek zaznaczyć, żeby wszystkie formaty dźwiękowy były obsługiwane przez kodek. Możesz pokazać wszystkie zakładki na screenach?

 

Po prostu dlatego, że wyposażona jest w układ dźwiękowy Realtek’a, a nie VIA.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Wklejam linki z fotosika, gdyż podczas wysyłania poprzez forum występuje błąd: “Wystąpił błąd podczas przetwarzania przesłanego pliku…”
 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/15826189d5195a9a

http://www.fotosik.pl/zdjecie/2dc839d7db3d3195

Hej,

 

W zakładce System zaznacz w polu Obsługuj wszystkie możliwe rozszerzenia, a w Tryb odtwarzania dźwięku zaznacz Używaj Wave Out. Zastosuj zmiany i sprawdź, czy coś się zmieniło. Generalnie przy poprawnej konfiguracji i odtworzeniu dźwięku w zakładce Główne i Mikser powinny pokazywać się animacje poziomów głośności w poziomach wejść i wyjść.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Witam. Najciekawsze jest to, że nie da się zaznaczyć tej opcji vawe out. Po prostu klikam na to kółeczko i nie pojawia się kropka, że zaznaczono.

Hej,

  • A uruchamiałeś program do zmiany ustawień z uprawnieniami administratora?
  • Da się zaznaczyć drugą z opcji w oknie Tryb odtwarzania dźwięku?

Pozdrawiam,
Dimatheus

 

Z uprawnieniami administratora, jak i bez. Nie da się zaznaczyć ani “Używaj Direct sound”, ani “używaj vawe out”.
 

Hej,

 

Wychodzi na to, że niestety filtr poprawnie w Windows 10 działać nie będzie. Zostaje więc próbować innych zestawów filtrów dla wykonania podobnej operacji, na przykład K-Lite Codec.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus