Czuję zapach spalenizny z komputera

Witam!

Z góry przepraszam za zły dział, ale nie mogę odpowiedniego znaleźć bo mam strasznie mało czasu :confused:

Mój problem to:

Kupiłem do starego kompa kostkę RAM’u 1gb. (ddr 1) Jako, iż mam 3 sloty na kompie to wyjąłem jeden i włożyłem nową. Zamknąłem obudowę i włączyłem koma 1. Monitor nie chodził pisało No video imput czy czy coś 2. Komputer zaczął pikać. 3. Zacząłem czuć mocną spaleniznę (czuję ją nawet teraz gdy komp jest od 30min odłączony od prądu) odłączyłem szybko kompa od prądu. Nie wiem co się stało. Zapewne to zasilacz…

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam

Aharo

Mogło się sfajczyć wszystko, bądź poszczególny podzespół gdzie na początku postawiłbym właśnie na zasilacz, albo płytę główną (od felernego ramu)

A czy wiesz może jak naprawić ten problem?

Czy konieczne będzie kupienie nowego zasilacza?

P.S. Spaleniznę najbardziej czuć od zasilacza właśnie…

Aharo , nazwij proszę temat konkretnie, zgodnie z regulaminem forum. Inaczej zostanie usunięty.

Podmień zasilacz na inny, i sprawdź czy dalej będzie waliło smrodem…

Sprawdź tez kondensatory na płycie głównej , czy nie są wypuknięte…

W zasilaczu również możesz sprawdzić kondensatory. Bez zdolności manualnych i części nie naprawisz zasilacza w własnym zakresie ;]

Oraz wiadomości i praktyki w naprawie zasilaczy impulsowych.

No i przydały by się jakie masz te podzespoły. Marki i ich parametry

Powiem Ci od razu że zrobiło ci się spięcie w slocie ramu. Zapewne dobrze go nie wcisnąłeś i jakiś paproch się dostał. Wyjmij tą kość i sprawdź czy na jej stykach nie ma przypalenizny. W ten sposób kiedyś spaliłem dwie płyty. Z zasilacza też jechało ale to nie jego wina była. I przyjrzyj się slotowi ramu czy nie jest przypalony