Czujniki wskazują temperaturę -63C

(Ziomex777) #1

Witam! Dziś rano włączyłem komputer w celu sprawdzenia czegoś na Internecie. Po skończeniu zahibernowałem go i szybko wyszedłem. Po powrocie zastałem go włączonego na ekranie wpisywania hasła wyświetlającym się po BIOS (mam zaszyfrowany dysk). Loguję się, włączam SpeedFan i widzę coś takiego:

2qDav.png

Jeśli ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak to się stało i czy jest to poważne uszkodzenie które usprawiedliwiałoby pozbawienie mnie komputera na parę tygodni, byłbym wdzięczny. Dodam, że przy próbie włączenia programu HWInfo podczas "Detecting CPU #3" komputer się zawiesza. Inne tego typu programy uruchomiają się normalnie, ale wyświetlają te same dane co do temperatury.

(Rufus2009) #2

Pewnie dlatego że SpeedFan przekłamuje.

Sprawdź te temperatury Everestem.

(Ziomex777) #3

Przy próbie wejścia w zakładkę Czujniki w Everest Ultimate Edition wyświetla się niebieski ekran śmierci. W darmowej wersji da się wejść, ale widać tylko temperaturę dysku twardego.

(system) #4

Od Everesta masz bluescreen? To masz coś nie halo...

AIDA64 spróbuj

(djkamil09061991) #5

Wgl dziwne masz napięcia choc pewnie nie są prawdziwie odczytane.

Podaj screena z programu HWMonitor tak aby było wszystko widać.

(Ziomex777) #6

(djkamil09061991) #7

hohoho , jaki masz zasilacz (marka i moc)?? Napięcia są koszmarne na wszystkich liniach, dziwne że ci nie sypie bsodami, niema zwiech i restartów.

(Ziomex777) #8

XFX 550W

Komputer kupiłem niedawno, nigdy nie było żadnych problemów.

Dodam że pamiętam, jak oglądałem różne parametry w Evereście i wydaje mi się, że te napięcia nie wyglądały tak jak teraz.

(djkamil09061991) #9

Zasilacz powinien być ok, chyba że program przekłamuje napiecia, sprawdz je w biosie.

Wejdz do biosu znajdz PC Health Status i spisz napiecia z linii

(Ziomex777) #10

Chyba nie jest za dobrze... http://imgur.com/enwC0

(djkamil09061991) #11

No z napięciami jest strasznie, choć dziwne że ten zasilacz nie daje rady. Szkoda że nie masz miernika, wtedy miałbyś 100% pewnośc ze zasilacz do wymiany.

(system) #12

no napięcia powiem szczerze przekraczają normę do góry. Sprzęt masz podkręcany czy coś?

(freedom) #13

Napięcia mierzymy tylko i wyłącznie miernikiem, dane z aplikacji/BIOSu nie są wiarygodne.

(Ziomex777) #14

Mam możliwość pożyczenia miernika napięcia od znajomego, postaram się zrobić to jak najszybciej. A co z tymi -63C, oddałbym od razu płytę główną jeśli coś z nią nie tak? Dodam, że po moim przyjściu i włączeniu komputera temperatury były około 10C wyższe od normalnych, bo wyłączając komputer rano zamknąłem szafkę z jednostką centralną, ale wydaje mi się, że zasilacz powinien być przystosowany do wytrzymania dużo wyższych temperatur (tak przynajmniej chwalili się na pudełku :lol:).

Podkręcałem procesor z 3.3 do 4 GHz za pomocą predefiniowanych ustawień AsRock, teraz powróciłem do domyślnego 3.3 ale napięcia zasilacza wciąż są te same.

(freedom) #15

Przy napięciu 1,75V, procesor już dawno poszedłby z dymem. Pokaż screena z CPU-Z. Miernik oczywiście pożycz, przynajmniej będziesz miał wiarygodny odczyt.

P.S. Masz procesor z odblokowanym mnożnikiem, a bawisz się w podkręcanie za pomocą "automatu". Wystarczy zwiększać mnożnik i ewentualnie lekko napięcie (przy braku stabilności). No, ale kwestię OC odłóż do wyjaśnienia problemu.

(Ziomex777) #16

YcmQI.png

Nigdy nie miałem napięcia 1,75V na procesor, to musiało się zdarzyć po dzisiejszej przygodzie. Przed chwilą spróbowałem zahibernować komputer tak jak rano i dioda paliła się ciągłym światłem, tak jakby cały czas był włączony. Przy próbie włączenia błędy: http://imgur.com/NURA9 http://imgur.com/lTUCj

Update 24.04:

Przed chwilą włączyłem sprzęt i niespodzianka: