Czujniki wskazują temperaturę -63C

Witam! Dziś rano włączyłem komputer w celu sprawdzenia czegoś na Internecie. Po skończeniu zahibernowałem go i szybko wyszedłem. Po powrocie zastałem go włączonego na ekranie wpisywania hasła wyświetlającym się po BIOS (mam zaszyfrowany dysk). Loguję się, włączam SpeedFan i widzę coś takiego:

2qDav.png

Jeśli ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak to się stało i czy jest to poważne uszkodzenie które usprawiedliwiałoby pozbawienie mnie komputera na parę tygodni, byłbym wdzięczny. Dodam, że przy próbie włączenia programu HWInfo podczas “Detecting CPU #3” komputer się zawiesza. Inne tego typu programy uruchomiają się normalnie, ale wyświetlają te same dane co do temperatury.

Pewnie dlatego że SpeedFan przekłamuje.

Sprawdź te temperatury Everestem.

Przy próbie wejścia w zakładkę Czujniki w Everest Ultimate Edition wyświetla się niebieski ekran śmierci. W darmowej wersji da się wejść, ale widać tylko temperaturę dysku twardego.

Od Everesta masz bluescreen? To masz coś nie halo…

AIDA64 spróbuj

Wgl dziwne masz napięcia choc pewnie nie są prawdziwie odczytane.

Podaj screena z programu HWMonitor tak aby było wszystko widać.

hohoho , jaki masz zasilacz (marka i moc)?? Napięcia są koszmarne na wszystkich liniach, dziwne że ci nie sypie bsodami, niema zwiech i restartów.

XFX 550W

Komputer kupiłem niedawno, nigdy nie było żadnych problemów.

Dodam że pamiętam, jak oglądałem różne parametry w Evereście i wydaje mi się, że te napięcia nie wyglądały tak jak teraz.

Zasilacz powinien być ok, chyba że program przekłamuje napiecia, sprawdz je w biosie.

Wejdz do biosu znajdz PC Health Status i spisz napiecia z linii

Chyba nie jest za dobrze… http://imgur.com/enwC0

No z napięciami jest strasznie, choć dziwne że ten zasilacz nie daje rady. Szkoda że nie masz miernika, wtedy miałbyś 100% pewnośc ze zasilacz do wymiany.

no napięcia powiem szczerze przekraczają normę do góry. Sprzęt masz podkręcany czy coś?

Napięcia mierzymy tylko i wyłącznie miernikiem, dane z aplikacji/BIOSu nie są wiarygodne.

Mam możliwość pożyczenia miernika napięcia od znajomego, postaram się zrobić to jak najszybciej. A co z tymi -63C, oddałbym od razu płytę główną jeśli coś z nią nie tak? Dodam, że po moim przyjściu i włączeniu komputera temperatury były około 10C wyższe od normalnych, bo wyłączając komputer rano zamknąłem szafkę z jednostką centralną, ale wydaje mi się, że zasilacz powinien być przystosowany do wytrzymania dużo wyższych temperatur (tak przynajmniej chwalili się na pudełku :lol:).

Podkręcałem procesor z 3.3 do 4 GHz za pomocą predefiniowanych ustawień AsRock, teraz powróciłem do domyślnego 3.3 ale napięcia zasilacza wciąż są te same.

Przy napięciu 1,75V, procesor już dawno poszedłby z dymem. Pokaż screena z CPU-Z. Miernik oczywiście pożycz, przynajmniej będziesz miał wiarygodny odczyt.

P.S. Masz procesor z odblokowanym mnożnikiem, a bawisz się w podkręcanie za pomocą “automatu”. Wystarczy zwiększać mnożnik i ewentualnie lekko napięcie (przy braku stabilności). No, ale kwestię OC odłóż do wyjaśnienia problemu.

YcmQI.png

Nigdy nie miałem napięcia 1,75V na procesor, to musiało się zdarzyć po dzisiejszej przygodzie. Przed chwilą spróbowałem zahibernować komputer tak jak rano i dioda paliła się ciągłym światłem, tak jakby cały czas był włączony. Przy próbie włączenia błędy: http://imgur.com/NURA9 http://imgur.com/lTUCj

Update 24.04:

Przed chwilą włączyłem sprzęt i niespodzianka: