Czy 100MB wystarczy dla Samsunga Galaxy I5700?

(Furman005) #1

Zamierzam wziąć Samsunga Galaxy i5700 w erze. Jest tam pakiet 100MB za 9 zł. Jest tam “mini kompresor”, niby wtedy wolniej MB lecą, ale nie wiem. Czy dla tego telefonu wystarczy 100MB, oczywiście używając nawigacji, surfując po internecie itp. W domu raczej będę korzystał z wifi. Aha, i czy ja dobrze wyczytałem, bo na stronie nic nie ma o limicie, ale już w załączniku znalazłem, że jest za 9 zł jest 100MB, ale jest też napisane, że operator ma prawo do ograniczenia transferu po tych 100 MB. Czy to znaczy, że po tej ilości danych automatycznie ogranicza się prędkość??

(apik) #2

Jeśli masz zamiar dość często używać internetu w telefonie to raczej polecam pakiet 300mb bo 100mb może być za mało.

Co do ograniczenia prędkości to tak, rzeczywiście po wykorzystaniu pakietu prędkość zostaje zmniejszona. Niestety nie wiem w jakim stopniu bo jeszcze pakietu 300mb nie wykorzystałem.

(Cedar) #3

Kilerek Zapewniam Cię, że 100 MB to bardzo mało, zwłaszcza na początek, gdy będziesz się “bawił” i w dużo większym stopniu korzystał z internetu.

apik Wiesz, że nie istnieje taka jednostka jak napisałeś (mb)? Jest za to MB, więc jeśli chcesz komuś doradzać to nie pisz błędnych porad.

(agaopo) #4

Ten telefon oparty jest na androidzie. Jeśli ma taką marną opcje jak mój htc magic to na pewno nie starczy. Ta marna opcja to samoistne łączenie się z internetem (bez Twojej wiedzy) i synchronizowanie danych typu kontakty gmail,kalendarz itp. Można oczywiście to zablokować instalując odpowiednią aplikację,ale wtedy blokuje się cały dostęp do internetu i pozostaje tylko korzystanie z wifi.

Po tych 100MB ograniczą Ci transfer i to znacznie. Z ciekawości podłączyłem telefon jako modem do komputera, przed przekroczeniem limitu prędkość pobierania danych wynosiła około 50KB/s, a po przekroczeniu coś pomiędzy 3-4KB/s, więc bardzo ograniczają transfer. W przypadku korzystania z internetu po wyczerpaniu limitu w telefonie, nie ma jeszcze tragedii, to spróbuj wykorzystać wtedy telefon jako modem do komputera, zdążysz kawę zaparzyć zanim się strona otworzy.

(Furman005) #6

A ten Compressor Mini pomaga, może z tym mniej mi będzie zjadał MB?? Ale w sumie 300 MB jest tylko 5 zł droższe… ale czy te 300 wystarczy?? Czy to też za mało?

(agaopo) #7

tutaj masz fajne forum,na którym na pewno znajdziesz dużo odpowiedzi na nurtujące Cię pytania

http://forum.android.com.pl/

tutaj też ciekawy temat

http://www.telepolis.pl/forum/printview … bb1f965656

(Goodprogram) #8

Jaka marna opcja? Jak ktos sie decyduje na telefon z Androidem to ma swiadomosc ze to telefon internetowy. Nie podoba sie to, to albo nie bierz Androida albo zainstaluj chocby APNdroida i jednym nacisnieciem blokujesz dostep. Co za problem RAZ nacisnac jesli akurat chcesz korzystac z internetu?

Starczy nawet 100MB jak masz w domu WiFi. I nie bedziesz ogladal YT, chyba ze przez WiFi.