Czy 100MB wystarczy dla Samsunga Galaxy I5700?

Zamierzam wziąć Samsunga Galaxy i5700 w erze. Jest tam pakiet 100MB za 9 zł. Jest tam “mini kompresor”, niby wtedy wolniej MB lecą, ale nie wiem. Czy dla tego telefonu wystarczy 100MB, oczywiście używając nawigacji, surfując po internecie itp. W domu raczej będę korzystał z wifi. Aha, i czy ja dobrze wyczytałem, bo na stronie nic nie ma o limicie, ale już w załączniku znalazłem, że jest za 9 zł jest 100MB, ale jest też napisane, że operator ma prawo do ograniczenia transferu po tych 100 MB. Czy to znaczy, że po tej ilości danych automatycznie ogranicza się prędkość??

Jeśli masz zamiar dość często używać internetu w telefonie to raczej polecam pakiet 300mb bo 100mb może być za mało.

Co do ograniczenia prędkości to tak, rzeczywiście po wykorzystaniu pakietu prędkość zostaje zmniejszona. Niestety nie wiem w jakim stopniu bo jeszcze pakietu 300mb nie wykorzystałem.

Kilerek Zapewniam Cię, że 100 MB to bardzo mało, zwłaszcza na początek, gdy będziesz się “bawił” i w dużo większym stopniu korzystał z internetu.

apik Wiesz, że nie istnieje taka jednostka jak napisałeś (mb)? Jest za to MB, więc jeśli chcesz komuś doradzać to nie pisz błędnych porad.

Ten telefon oparty jest na androidzie. Jeśli ma taką marną opcje jak mój htc magic to na pewno nie starczy. Ta marna opcja to samoistne łączenie się z internetem (bez Twojej wiedzy) i synchronizowanie danych typu kontakty gmail,kalendarz itp. Można oczywiście to zablokować instalując odpowiednią aplikację,ale wtedy blokuje się cały dostęp do internetu i pozostaje tylko korzystanie z wifi.

Po tych 100MB ograniczą Ci transfer i to znacznie. Z ciekawości podłączyłem telefon jako modem do komputera, przed przekroczeniem limitu prędkość pobierania danych wynosiła około 50KB/s, a po przekroczeniu coś pomiędzy 3-4KB/s, więc bardzo ograniczają transfer. W przypadku korzystania z internetu po wyczerpaniu limitu w telefonie, nie ma jeszcze tragedii, to spróbuj wykorzystać wtedy telefon jako modem do komputera, zdążysz kawę zaparzyć zanim się strona otworzy.

A ten Compressor Mini pomaga, może z tym mniej mi będzie zjadał MB?? Ale w sumie 300 MB jest tylko 5 zł droższe… ale czy te 300 wystarczy?? Czy to też za mało?

tutaj masz fajne forum,na którym na pewno znajdziesz dużo odpowiedzi na nurtujące Cię pytania

http://forum.android.com.pl/

tutaj też ciekawy temat

http://www.telepolis.pl/forum/printview … bb1f965656

Jaka marna opcja? Jak ktos sie decyduje na telefon z Androidem to ma swiadomosc ze to telefon internetowy. Nie podoba sie to, to albo nie bierz Androida albo zainstaluj chocby APNdroida i jednym nacisnieciem blokujesz dostep. Co za problem RAZ nacisnac jesli akurat chcesz korzystac z internetu?

Starczy nawet 100MB jak masz w domu WiFi. I nie bedziesz ogladal YT, chyba ze przez WiFi.