Czy 3 maja jeżdżą pociągi?

Witam!

Jak w temacie, orientuje się ktoś czy w dniu konstytucji 3 maja będą jezdziły pociągi?

Tak, będą jeździły.

Ok dzięki :slight_smile:

http://rozklad-pkp.pl/?q=pl/node/12

i ustawiasz datę 3 maja, bo z pewnością nie wszystkie będą kursować.

Wystarczy śledzić wiadomości. Część pociągów nie będzie kursować od 4 maja.

Od 4 maja kasują wszystkie pociągi InterRegio i część osobowych, bo Przewozy Regionalne nie płaciły PKP PLK za utrzymanie torów i ich po prostu nie wpuszczą. Natomiast 3 maja - dlaczego mają nie jeździć pociągi? Przecież pociągi jeżdżą zawsze, jedynie u mnie w mieście jest tak, że komunikacja miejska ma kilka kursów dziennie tylko w dni robocze. Ale komunikacja miejska to nie kolej (za wyjątkiem kilku dużych miast).

Jak to dlaczego, jest to święto narodowe i wiele firm oraz instytucji jest nadzwyczajnie zamknięte, o ile mi wiadomo pociągi nie jeżdżą same. Musi być maszynista i np. panie w okienkach żeby sprzedać bilet :wink:

Panie w okienkach nie muszą być. Kiedy biletu nie można kupić w kasie, można to zrobić u konduktora, wtedy nie dolicza się opłaty dodatkowej.

Kolej jest tak ważną instytucją, że jej nie zamkną, co najwyżej wprowadzą świąteczny rozkład jazdy. Tak samo, jak 3 maja musi funkcjonować policja czy też elektrownie. Tam też muszą być ludzie, którzy to wszystko będą obsługiwać i nadzorować, bez nich prądu mieć nie będziesz.

Zakaz handlu nie jest równoznaczny z zakazem pracy :stuck_out_tongue:

A w mojej dziurze 1 maja Supermarkety były otwarte i normalnie pracownicy robili heheeh :smiley:

Tam gdzie musi być ciągłość pracy nie ma świąt niestety.