Czy 6000.00 MB transferu to sporo jak na miesiąc?

Cześć,

Mam pytanie odnośnie transferu miesięcznego w hostingu dla strony WWW. Korzystam z jednego z dostawców hostingu który przydzielił mi transfer miesięczny 6000.00 MB na stronę WWW.

Czy ten transfer 6000.00 MB to jest dużo czy mało jak na stronę?. Wystarczy mi to na cały miesiąc?. Od 1 listopada do dzisjaj ( tj. 6.11 br ) wykorzystałem k/250.00 z 6000.00 MB transferu.

W tym transferze co jest jeszcze zawarte np. wysyłanie plików przez FTP i WWW, odebranie / wysyłanie poczty przez Outlook Express?.

w transferze masz zawarte dokładnie wszystko co przechodzi przez serwer wtym maile itp…

6gb/ 6000mb to taki średni przedział ale jeżeli twoja strona dopiero startuje i mało osób ją odwiedza to to spokojnie wystarcza ;] ja swojego czasu miałem strone która 6gb transferu to miała w 2 dni ;D

A jaka jest sytuacja jak wykorzysta się cały limit transferu na miesiąc np. w 2 tygodnie?. Po wykorzystaniu transferu strona nie będzię w ogóle widoczna po wpisaniu adresu / domeny w IE?. Nie zaloguje się w ogóle na cPanel?.

zalogujesz śię tyle że będziesz miał wolny transfer i to bardzo ale z tego co wiem to możesz dokupic mieśięczny limit

zależy od firmy

jak dobra firma to wyśle maila lub zadzwoni że transfer sie skończy i nawet jak przelew do nich nie dojdzie a transfer juz wykorzystany to strona dziala normalnie dalej - ale oczywiscie bez przesady - nie będzie tak dzialac w nieskończoność.

jak ch…a firma to odetną Ci calkowicie stronke dopoki przelew do nich nie dojdzie, nie zaksięgują i nie odblokują dlatego w takich przypadkach warto na bieżąco monitorować zużycie transferu i w razie potrzeby wykupić dodatkowy (tutaj też zależy od firmy - możesz dokupować po 1 lub kilka GB jesli masz rozliczanie miesięczne transferu)

a jak płacisz z góry za rok i masz transfer za rok (jak w nazwie czy home) to po wykorzystaniu transferu musisz “wykupić” kolejny pakiet roczny.

Powienien być napis “Wykorzystałeś transfer” i od nowego miesiąca wrzystko wraca do normy :smiley: (6gb to jednak sporo)

jak dla kogo…

Na stronę bez galerii zdjęć, bez plików do pobrania i ogólnie przy małym ruchu - wystarczy.

Każdy ma swoje potrzeby, z początku wcale nie musi kupować konta na rok, może kupić “tanie” na miesiąc, sprawdzić jak sprawa wygląda z transferem i później się zastanowić ile będzie potrzebne.

Jeśli ma to być większa strona/forum, to lepiej wziąć coś do 20GB / mc,

niż później płakać iż strona jest w trybie ‘offline’.