Czy 64 bit bardzej wydajny

Qitam.Mam pytanie odnośnie systemu czy jeśli posiadam teraz win 10 x64 mam 3 gb ramu lecz gdy zmienie na win 7 x32 i dalej zostawie tyle ramu to wydajność będzie gorsza czy taka sama?

To jest podobne pytanie w stylu “lepszy diesel czy benzyna?”

Ale do rzeczy, jak mówi szatniarz.
Aplikacje przystosowane do 64-bit lepiej komunikują się z procesorem.
Może to skutkować lepszą wydajnością.
Ale to wszystko jest jednak zależne od “zapchania” windowsa programami.
Dawno nie pracowałem na x32, ale ostatnio miałem możliwość przetestować modyfikowanego win10 x64, mocno okrojony. Na 4GB bez zadyszki.

Mocno okrojony win7 x32 może być również szybką maszyną.
Ale używanego Windowsa jest trudniej okroić do takiego stanu jaki by był od zera zainstalowany. Co nie znaczy, że jest to niemożliwe.

Jak widzisz, może być dużo “może”.
Według mnie temat trudny do jednoznacznej opinii.

Problemem przy 32 bitowym systemie jest limit obsługi pamięci do 4 GB ram włączając w to pamięć karty graficznej.System 32 bitowy nie obsłuży więcej pamięci.64 bitowe programy mają szybszy kod jeśli używają 64 bitowych rejestrów procesora.Obecnie komputery mają nawet 8 do 16 GB ram,więc 32 bit umrze,bo nie obsługuje takiej ilości pamięci.Wszystkie dzisiejsze procesory są już 64 bitowe i to już od 8-10 lat.Windowsa ciężko okroić,bo instalowane programy swoje dodają.Reszta kwestii zależy od optymalizacji programów pod Win7 i Win 10.

Takk chodzi mi głównie o wydajność w csgo bo na tym komputerze posiedze jeszcze przez 2 miesiące a potem składam nowego.