Czy ABBYY Fine Reader 6.0 Sprint jest niezbedny dla systemu

Witam i na poczatek przepraszam za brak polskich znakow.Moje pytanie dotyczy programu Abbyy Fine Reader 6.0 Sprint.Nie wiem czy jest on konieczny do prawidlowego funkcjonowania systemu?Nie zauwazylem by ten program cos otwieral,czytal,czy byl przydatny w jakikolwiek inny sposob.Ale oczywiscie moge sie mylic,bo moja wiedza o informatyce nie powala na kolana.

Byc moze program pracuje w tle,spelnia jakies “zadania specjalnie”?Chociaz na zdrowy rozum to jest pewnie jakis odpowiednik Adobe,tyle,ze nigdy nie zdarzylo sie bym ten program aktualizowal.Mieszkam we Francji,mam zainstalowane Yahoo!,moze wlasnieYahoo! jest jakos zalezne od tego programu?Nie mam pojecia dlatego prosze o wszelkie sugestie i wyjasnienia.Dodam,ze jako systemu uzywam Vista 32.

Naprawdę nie umiesz sam poszukać co to za program? Nie wiesz, że jest np. coś takiego jak http://www.google.pl?

Przeczytaj do czego ten program służy:

http://www.dobreprogramy.pl/ABBYY-FineR … 12711.html - jestem przekonany, że sam go zainstalowałeś (lub pozwoliłeś na jego instalację) a teraz sam zadecyduj czy będzie Ci on do czegoś potrzebny bo do działania systemu jest on zbyteczny.

Jeżeli nie korzystasz tego programu ,możesz go odinstalować.

Ten program służy do optycznego rozpoznawania znaków, czyli zamieniania zeskanowanej strony na tekst. Prawdopodobnie został zainstalowany wraz ze sterownikami do skanera.

QwartzC czytalem na googlach o tym programie ale nie jest tam napisane czy jest potrzebny do prawidlowej pracy systemu.Wyjasnilem w poscie ze moja wiedza inf.=0.Sam go z pewnoscia nie instalowalem a program pojawil sie w systemie po formatowaniu ,ktore wykonal mi jakis zaklad uslugowy.A pytalem wyraznie,czy jest niezbedny do prawidlowej pracy systemu.

Ja zwykle na pytania,ktore mnie irytuja ,nie odpowiadam.Nie zupelnie rozumiem Twoje oburzenie.Nie mniej jestem wdzieczny za wyjasnienia.

Dodane 31.07.2010 (So) 21:51

Dzieki serdeczne za wyjasnienia.Teraz przynajmniej wiem,ze ktos nieswiadomie zrobil mi dobry uczynek instalujac ten program.

Pzdr.

Oburzony nie jestem bo nie mam ku temu powodu.

  1. Po sformatowaniu (dysku/partycji) nie ma prawa się nic pojawić, do tego samoistnie, żaden program bo dysk jest pusty. Ewentualnie może pojawić się po zainstalowaniu systemu + dodatkowego oprogramowania.

  2. Wiesz już pewnie do czego ten program służy - czy uważasz, że Windows potrzebuje tej jego funkcjonalności do normalnego działania?

  3. Jak już na pewno zauważyłeś jest to program “firmy zewnętrznej” a nie Microsoftu, czyli program ten nie jest składnikiem systemu, a skoro Microsoft go nie dołączył do systemu, to znaczy, że program nie jest potrzebny do prawidłowego jego działania, może być ewentualnie potrzebny użytkownikowi.