Czy adapter USB BLUETOOTH, może być cały czas w gniazdku?

Chodzi mi o to, czy wsadzać go okazjonalnie, kiedy trzeba, czy też bez szkody dla niego oraz komputera zostawiać go w gnieździe USB na stałe (bo tak bym wolał)

A może po prostu jest to niebezpieczne dla bezpieczeństwa mojego komputera, bo inny użytkownik jakiegoś urządzenia z portem BLUETOOTH może wejść na mój komputer?

I jeszcze jedno. (tak przy okazji)

Nie ma problemu z przesyłaniem danych do poszczególnych komórek, ale mam problem z przesłaniem danych z komórki do PC.

Jest niby opcja “ODBIERZ PLIK” w panelu obsługi urządzeń BLUETOOTH, ale nie może znaleźć aktywnej komórki, której wcześniej komputer wysłał skutecznie plik np. MP3.

Co robię nie tak?

Lepiej kiedy jest na stałe, i nie jest to niebezpieczne, jeśli stosuje się odpowiednie zabezpieczenia, które są dostępne w aplikacjach obsługujących BLUETOOTH.

żeby przesyłać w takim kierunku trzeba sparować urządzenia i nie powinno być problemu :slight_smile:

A możesz to szerzej wyjasnić, bo nie kumam.

Przecież w konfiguracji portu USB BLUETOOTH, te telefony są dodane jako urządzenia i widziane, więc o czym TY piszesz?

czyli trzeba połączyć urządzenia poprzez wpisanie kodu w komputerze i telefonie

Czy piszesz o kluczu dostępu?

On nie jest konieczny, aby przesyłać dane, bo juz przesyłałem z PC na telefon z pominięciem tej procedury.

a spróbuj wysłać z telefonu tradycyjną metodą :slight_smile:

Tak też uczynię, ale ponieważ moje dzieci (bo jestem starym zgredem) są w szkole, wiec nie mam aktualnie dostępu do telefonów.

Chyba właśnie na tym polega problem, że to telefon ma znaleźć komputer i przesłać mu dane, a nie odwrotnie.

Później sprawdzę.

Dzięki!

Hmmm, tylko do czego służy opcja “Odbierz plik”?