Czy Aero Glass muli komputer?

Witam. Mam komputer już jakieś pół roku, z Windows 7. Wcześniej po przesiadce z XP odczuwałem… lekkie spowolnienie. Takie minimalne opóźnienia. Jednak dało sie zauważyć. Po pewnym czasie przestałem zwracać na to uwagę jednak teraz włączyłem przez przypadek 3D Mark’a podczas przeglądania folderów. Wcześniej jak włączałem 3D Mark to wszystko wyłączałem. Teraz 3D Mark sie włączył i (jak zawsze) wyłączył mi Aero Glass. I o dziwo zauważyłem że te minimalne opóźnienia zniknęły. Komputer zaczął chodzić płynniej. Czy to możliwe żeby przez aero glass wolniej chodził komputer? Raczej nie chodzi o sprzęt, bo mam AMD Phenom II x4 955 i to podkręcony minimalnie, 4 GB ram, GeForce GTX275… Czy wyłączenie Aero Glass mi się opłaci? Bardzo mi sie podoba ale skoro spowalnia to chyba jest bez sensu.

Ed!t: Nawet zauważyłem że Photoshop CS4 działa minimalnie szybciej przy włączonym 3DMarku (wyłączonym Aero Glass)

to nie przez AERO GLASS a przez stare/błędne sterowniki. ile masz pkt w indeksie wydajnośći windows?

Nie wyłączaj AERO Glass tylko pobierz i zainstaluj sterowniki do karty graficznej ze strony nvidii bo jak domyślam się “jedziesz” na tych które windows sam zainstalował a najnowsze i najwydajniesze to one nie są…

http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

To źle myślisz. Sterowniki mam najnowsze. Często sprawdzam aktualizacje. Jełopem informatycznym to nie jestem. Punktów mam 5,9 (to przez dysk, bo liczy sie najniższa nota. reszta jest ponad 7). Nie mówie że Windows baardzo muli czy coś. To są minimalne różnice. Ale odczuwalne

Logiczne, że karta i proc są bardziej obciążone przy Aero niż bez…

jeśli sprawdzasz tylko windows update to lepiej pobierz nowe ze strony producenta gdyż w Windows Update sterowniki nie są najnowsze.

przy twoim sprzęcie (AMD Phenom II x4 955, 4 GB ram, GeForce GTX275) nie powinno być odczuwane jakiekolwiek spowolnienia.

Ale ja ściągam ze strony nvidii. Windows Update to nawet nie ruszam, tylko to co mi sie samo tam… Wersja sterowników moja 195.62. Musi być inna przyczyna.

to może przestaw plan zasilania na maxymalna wydajność (domyślnie system ustawia zbalnsowany).