Czy aktualizacja biosu jest bezpieczna


(qwerty1991) #1

Witam posiadam tą płytę:

http://www.gigabyte.com/products/produc ... 62&dl=1#dl

Robiłem OC ale postanowiłem ze wróce do domyślnych ustawień, ale niestety i domyślne ustawienia oraz reset biosu nic nie daje, owszem wszysztkie parametry procka wracają do podstawowych ustawień ale gra taka jak cs podczas chodzenia tnie a tego nie było.Korzystam z integry która jest w tej płycie. Mam 100fps a mimo to gra przycina.

I tu moje pytanie czy aktualizacja biosu moze pomóc??? Oraz czy aktualizacja biosu programem gigabyte bios utility jest w miare bezpieczna???


(Pablo79) #2

Być może właśnie problemem tzw przycinania się gier jest własnie zbyt słaba wydajność zintegrowanej karty graficznej z której korzystasz. Proponowałbym rozjerzeć się za wydajną zewnętrzną kartą graficzną.


(Wincenty Pstrowski) #3

Tak, aktualizacja biosu jest bezpieczna. Ja przeprowadzam ją programem @Bios, z tego co wiem jest on rekomendowany także w przypadku Twojej płyty. Ja nie aktualizuję biosu bezpośrednio z sieci ale najpierw ściągam go na dysk a potem instaluję przez @Bios.


(qwerty1991) #4

Ale na tej integrze było wszystko ok, tylko podkrecałem procka, potem wróciłem do normalnych ustawień i po przywróceniu domyślnych ustawien biosa tak sie stało, nawet resetowałem go bateryjką i tak samo, dlatego chce spróbowac aktualizacji ale sie boje ze cos nie wypali i komp sie nie włączy.


(Drobok) #5

Przywracanie domyślnych ustawień nie zawsze zmienia wszystko na domyślne. Wyjmij baterię na noc (o ile nie masz zworki).


(qwerty1991) #6

Wyjmowałem baterie na chwile, po uruchomieniu pisało cos z CMOSEM i zeby wybrac ustawienia, to wybrałem default ale nadal to samo :confused:


(Drobok) #7

A próbowałeś obniżyć ustawiania które zwiększałeś podczas oc ?


(Wincenty Pstrowski) #8

W @Bios masz czyszczenie ustawień Biosu jako opcję do "zaptaszkowania" tak, że na 100% przywróci to ustawienia fabryczne. Jeżeli użyjesz właściwego pliku z biosem do Twojej płyty aktualizacja na pewno przebiegnie poprawnie ale niekoniecznie rozwiąże to Twój problem z przycinaniem się gry. Przyczyną na pewno nie jest stary bios.


(qwerty1991) #9

drobok zwiększałem tylko cpu frequency z 200 do 230. I gdy potem dałem z 230 na 200 to było ok, ale jak juz przywróciłem domyślne ustawienia bios to gra zaczęła ciąc takie niewidoczne pólsekundowe lagi a fps 100 w grze :confused:


(Drobok) #10

Nie wspominając o możliwości awarii zasilania / błędu podczas aktualizacji :slight_smile:

//edit

to wina proca a nie grafiki, obniż mu taktowanie i wtedy sprawdź, ew spróbuj podwyższyć jeśli obniżenie nie pomoże :slight_smile:

Btw daj zdjęcia każdej zakładki :slight_smile:


(qwerty1991) #11

Ustawiłem na auto tak jak było wcześniej, a taktowania niechce obniżać ponieważ on tak ma standardowo (athlon x2 240 2.8Ghz), kręciłem go znowu tak jak wcześniej do 3.2 czyli cpu frequency 230 i to samo ,tutaj masz ss:

http://imageshack.us/photo/my-images/54 ... e000w.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... 002hz.jpg/