Czy aktualizacja oprogramowania tabletu GoClever orion 100 z poziomu kompa usunie mi z tabletu wszystko?

Witam, chciałbym zaktualizować oprogramowanie mojego tabletu GoClever ORION 100, niestety przez OTA się nie da, bo w ustawieniach w OTA przycisk “Check” tak jakby nie działa i nic się nie dzieje po jego kliknięciu, a już dawno jest najnowsza wersja oprogramowania i postanowiłem ją zaktualizować z poziomu kompa. czy jeśli to zrobie to wszystko z tebletu (gry, aplikacje, dane aplikacji) zostanie usunięte?

jeszcze nigdy wcześniej nie robiłem aktualizacji oprogramowania na sprzęcie GoClevera i niewiem jak tam jest, wcześniej robiłem tylko aktualizacje przy swoim fonie (Samsung Galaxy Y) a przez kiesa to wszystko usuwało mi. dodam że w instrukcji instalacji aktualizacji nic nie pisze o tym czy aplikacje i wszystko inne się zachowa.

Wewnętrzna karta jest formatowana, więc stracisz wszystko.

Jeśli masz roota, użyj Titanium Backup do zrobienia kopii zainstalowanych programów a później przywrócisz je.

a właśnie że nie mam roota, na necie nigdzie nie moge znaleźć roota do tego tabletu, ani żadnych innych od goclevera, nie wiem nawet jak się rootuje tablet, wiem jedynie jak na fonie… :frowning:

Niestety z takim sprzętem musisz szukać root albo pod wersję Android albo pod procesor - pewnie jest masa chińczyków które pod maską mają to samo co twój goclever i root z któregoś z nich może działać na twoim.

Z tej strony http://www.rockchip.nl/downloads/ pobierz program TPSarky Von Droid oraz sterowniki pod swój system.

Podłącz sprzęt, zainstaluj stery, rozpakuj i uruchom program, ciesz się rootem. Programem Root Checker sprzwdzisz czy tab zrootował się poprawnie.

A tak na marginesie jest jest popularne forum poświęcone Androidowi i produktom Goclevera :slight_smile: