Czy aktualizacje z Windows Update mogą spowolnić komputer?

Wczoraj na wieczór gdy wyłączałem komputer instalowało się czy tam pobierało 46 aktualizacji. Dziś gdy włączyłem komputer mam uczucie, że działa wolniej i szybciej może złapać zwiechę. Radzicie zostawić te aktualizacje czy je wyłączyć i usunąć (przywrócić system)? Właśnie niedawno robiłem reinstall tam cały czas przez ok. 4 lata zezwalałem na aktualizację no i nie wiem czy to inne programy zawiniły że tak wolno działał czy te aktualizacje.

Komputer z dostępem do internetu powinien być cały czas zaktualizowany, czyli system, programy firm trzecich i sterowniki.

Czy aktualizacje spowoliły system ciężko powiedzieć, ale nie można tego wykluczyć. Możliwe że po aktualizacji któryś sterownik gorzej współpracuje z systemem, lub po prostu MS cos zawalił, ale nie jest to powód aby z aktualizacji rezygnować całkowicie i narażać się wystawiając na widok (internet) dziurawy system.

Troche spowalniają, choć wiadomo poprawki w zabezpieczeniach są przez to wprowadzane do systemu. W teorii taki system powinien być lepiej przygotowany za zagrożenia i luki. W praktyce znam osoby, które nie instalują ich, a komputery działają nadal…

Windows XP miał/ma problem ze spowolnieniem z powodu Windows Update. Aktualizacje istnieją w konkretnym celu, nie wiem co mam powiedzieć na sugestię żeby je wyłączyć…

Nie wyłączać i nie usuwać! Po aktualizacji wykonać defragmentację dobrym programem (także plików systemowych, najlepiej spod bootowania, np. Puran Defrag) i odczekać trzy dni dla ustawienia się systemowego tzw. prefetchingu. Powinno być po tym OK.

Wyłącz aero oraz zbędne kompozycje:

 

Po aktualizacji przeczyść komputer jakimś programem np. CCleaner :

https://secure.piriform.com/502/cookie?affiliate=32372redirectto=http%3a%2f%2fdownload.piriform.com%2fccsetup501.exeproduct=70988

3 dni temu instalowałem na nowo Windowsa 7 i już mi zalecasz takie operacje :D?

 

 

Sorry ale nie wiem co ty mi chciałeś przekazać.

 

Czyli zostawić te aktualizacje? Hmm okej…

 

Po pierwsze nie wspomniałeś wcześniej o tym, po drugie zalecam czyszczenie komputera po pobraniu aktualizacji.

 

Zostałem zmuszony do zainstalowania kolejnych 184 aktualizacji i komputer działa dużo wolniej. Nie chcę tych aktualizacji. Kto mi powie jak to wyłączyć i odinstalować?

W trakcie aktualizowania, to obserwuje się spowolnienie systemu, ale z aktualizacjami, Windows powinien śmigać szybko, albo jeszcze szybciej. Niektóre aktualizacje potrzebne są do prawidłowego działania wielu aplikacji, zaś poprawki zabezpieczeń, to wymóg bezpieczeństwa i o kija bejsbolowego proszą się zwolennicy narażenia Windowsa na niepoprawne działanie, czy na zagrożenia, przez wmawianie wyłączenia WU. Amen!

 

Problem po instalacji systemu, to spowolnienie jest najczęściej powodowanie załadowaniem śmieciowym. Chodzi o pozostałości po poprzedniej instalacji systemu, chodzi o instalatory aktualizacji systemowych i zapchanie innymi plikami. Powiedzmy, że punkt przywracania systemu z dnia aktualizacji, może mieć nawet parę GB - dotyczy to prawie 200 aktualizacji w konkretnym przypadku. Ponadto, updatery rożnych aplikacji potrafią fatalnie obciążać system.

 

Chcesz posprzątać? Użyj PrivaZer. Nie trzeba instalować, pobierz wersję przenośną, bo to używa się raz na kwartał, czy na pół roku, żeby oczyścić stajnię Augiasza. Gwarantuję, że z Win 7 zrobi wypad ze siedem GB http://privazer.com/download.php

 

Jedźmy dalej. Utworzysz po czyszczeniu punk przywracania, o ile system będzie śmigał odciążony od balastu. W Ccleaner masz opcję usuwania poprzednich punktów przywracania.

 

Nie wiadomo cóżeś poinstalował i co może dodatkowo mulić system, a więc dodasz jeszcze na forum screen z procesów, z autostartu.

Nie rób tego! Cierpliwości! Radziłem wyżej wykonać defragmentację partycji systemowej dobrym programem (np. Puran Defrag) i najlepiej spod bootowania, i odczekaj 2-3 dni.

Jak mi napiszesz co to znaczy spod bootowania to może zrobię.

 

Nie uwierzę w to, że po aktualizacji system będzie działał szybciej :).

 

Autostart:

Tak HKCU:Run CCleaner Monitoring Piriform Ltd “C:\Program Files\CCleaner\CCleaner64.exe” /MONITOR

Tak HKCU:Run GG GG Network S.A. “C:\Users\Marcin\AppData\Local\GG\Application\gghub.exe”

Tak HKLM:Run 00TCrdMain TOSHIBA Corporation %ProgramFiles%\TOSHIBA\FlashCards\TCrdMain.exe

Tak HKLM:Run Adobe ARM Adobe Systems Incorporated “C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe”

Tak HKLM:Run Adobe Reader Speed Launcher Adobe Systems Incorporated “C:\Program Files (x86)\Adobe\Reader 9.0\Reader\Reader_sl.exe”

Tak HKLM:Run cAudioFilterAgent Conexant Systems, Inc. C:\Program Files\Conexant\cAudioFilterAgent\cAudioFilterAgent64.exe

Tak HKLM:Run GrooveMonitor Microsoft Corporation “C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office12\GrooveMonitor.exe”

Tak HKLM:Run HotKeysCmds Intel Corporation C:\Windows\system32\hkcmd.exe

Tak HKLM:Run HSON TOSHIBA Corporation %ProgramFiles%\TOSHIBA\TBS\HSON.exe

Tak HKLM:Run IgfxTray Intel Corporation C:\Windows\system32\igfxtray.exe

Tak HKLM:Run MSC Microsoft Corporation “c:\Program Files\Microsoft Security Client\msseces.exe” -hide -runkey

Tak HKLM:Run Persistence Intel Corporation C:\Windows\system32\igfxpers.exe

Tak HKLM:Run SmartAudio Conexant Systems, Inc. C:\Program Files\CONEXANT\SAII\SAIICpl.exe /t

Tak HKLM:Run SmartFaceVWatcher TOSHIBA Corporation %ProgramFiles%\Toshiba\SmartFaceV\SmartFaceVWatcher.exe

Tak HKLM:Run SmoothView TOSHIBA Corporation %ProgramFiles%\Toshiba\SmoothView\SmoothView.exe

Tak HKLM:Run SynTPEnh Synaptics Incorporated %ProgramFiles%\Synaptics\SynTP\SynTPEnh.exe

Tak HKLM:Run Teco “%ProgramFiles%\TOSHIBA\TECO\Teco.exe” /r

Tak HKLM:Run Toshiba Registration Toshiba Europe GmbH C:\Program Files\Toshiba\Registration\ToshibaReminder.exe

Tak HKLM:Run Toshiba TEMPRO Toshiba Europe GmbH C:\Program Files (x86)\Toshiba TEMPRO\TemproTray.exe

Tak HKLM:Run ToshibaServiceStation TOSHIBA Corporation C:\Program Files (x86)\TOSHIBA\TOSHIBA Service Station\ToshibaServiceStation.exe /hide:60

Tak HKLM:Run TosSENotify TOSHIBA Corporation C:\Program Files\TOSHIBA\TOSHIBA HDD SSD Alert\TosWaitSrv.exe

Tak HKLM:Run TosVolRegulator TOSHIBA Corporation C:\Program Files\TOSHIBA\TosVolRegulator\TosVolRegulator.exe

Tak HKLM:Run TosWaitSrv TOSHIBA Corporation %ProgramFiles%\TOSHIBA\TPHM\TosWaitSrv.exe

Tak HKLM:Run TPwrMain TOSHIBA Corporation %ProgramFiles%\TOSHIBA\Power Saver\TPwrMain.EXE

Tak HKLM:Run TWebCamera TOSHIBA CORPORATION. “C:\Program Files (x86)\TOSHIBA\TOSHIBA Web Camera Application\TWebCamera.exe” autorun

Tak Startup Common Bluetooth Manager.lnk TOSHIBA CORPORATION. C:\Program Files (x86)\Toshiba\Bluetooth Toshiba Stack\TosBtMng.exe

Po zainstalowaniu Puran Defrag, otwierasz program, naciskasz w głównym oknie programu przycisk Boot Time Defrag, wybierasz pozycję “Restart-Defrag-Restart” (można wybrać każdą inną!), potwierdzasz wybór (OK)   i wykonujesz restart komputera. Program uruchomi się samoczynnie jako pierwszy podczas startu komputera (czyli “spod bootowania”) i wykona defragmentację partycji systemowej (dość długo to trwa!), po czym nastąpi normalne uruchomienie się systemu (Pulpitu). Warto to robić chociaż raz na miesiąc.

Dość długo to trwa to znaczy ile? 1h-2h czy 6-7h.

Zależy od wielkości partycji systemowej i stopnia pofragmentowania jej plików. Średnio około 1 godziny.

Dobra dziś się wkurzyłem. Wczoraj znów instalowało się 6 aktualizacji, dziś komputer (5 dni po reinstallu) działa gorzej niż po 4 latach używania go.

Chcę odinstalować te aktualizacje i je wyłączyć. Jak to zrobić?

 

//edit

Ok już wiem jak je odinstalować, pytanie można jakoś odinstalować je “masowo” bo jest ich zbyt dużo? Panel sterowania -> Programy i funkcje -> Pokaż zainstalowane aktualizacje.