Czy aktualziacja z windowsa 8.1 do 10 będzie za darmo?

Witam chciałbym kupić windowsa 8.1 box za 400 zł tylko chciałem się dowiedzieć czy aktualizacja do 10 będzie za darmo ? 

Aktualne komunikaty mówią, że przez rok tak.

źródło:

Rozumiem czyli mam rok na dokonanie aktualizacji  ? I wtedy windowsa 10 instaluje z klucza 8semki?

 

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=683&g=415960&n=Microsoft-Windows-81-x32-bit-x64-bit-DVD-BOX-wersja-polska&w=c

 

czy ten sklep jest wiarygodny ? 

Windows 10 “instalujesz” jako uaktualnienie Windows 8. Nie wiem jak będzie wyglądać sprawa instalacji Windows 10 na czysto.

lepiej poczekac na 10 czy kupić 8.1 i poźniej w razie W gdyby 10 nie przypasowała z powrotem wskoczyć na 8

WIndows, którego szukasz ma kod WN7-00934, jest także w

http://allegro.pl/microsoft-windows-win-8-1-32-64-bit-box-dvd-pl-fv-i5542230704.html

 

Mówi się, że będzie można dokonać czystej instalacji z 10 kluczem 8.

 

Właśnie kupiłem tego co podałeś 

eee

 

A pokażcie mi palcem gdzie Microsoft napisał, że BOX 7 czy 8.1 po aktualizacji do w10 nadal będzie BOX-em…

 

 

Więc po co kupować specjalnie BOX do upgarde ?

 

 

Oczywiście nie dotyczy to tych co kupią komputer z fabrycznie przeinstalowanym systemem, bo przed przenoszeniem (odsprzedaniem takiego systemu), Microsoft zabezpieczył się zapisem, że może to zrobić tylko pierwotny właściciel a tutaj jest nim firma która wyprodukowała komputer.

Z tym że ja kupiłem 8.1 box za 399 zł a oem są parę złoty tylko tańsze. Mam jeszcze pytanie od razu aktualizować na 10 czy odczekać po premierze miesiąc / 2 na ewentualne poprawki ? 

 

i drugie pytanie jak mi przyjdą płytki z windowsem 8.1 mogę zainstalować z tej płytki windowsa siostrze i użyć jej keye z laptopa ? 

Od razu nie zrobisz upgradu bo MS będzie dozował instalacje, trzeba poczekać w kolejce…

drugie pytanie: oczywiście, jak najbardziej

 

Wredotka: chociażby, gdybym jednak chciał wrócić do 8.1 rezygnując z 10.

Siemka tutaj jeszcze ja dziś przyszedł mi windows 8.1 zainstalwoałem go i wyskoczyło mi uaktualnienie do 10 więc dałem uaktualnij i pobiera mi teraz przez windows update jednak wolałbym czystą instalację skąd mogę wziąć czysty obraz windowsa 10 ?

Było dziś już wałkowane kilka razy zarówno na protalu, jak i na forum kilkakrotnie.

Obraz iso do wypalenia na płycie oraz do zrzucenia na nośnik USB znajduje się na stronie Microsoft. Użytkownicy Win. 7 chyba też będą mogli “wymusić” update do 10. Wystarczy poczytać, chociażby tu. *** . Poza tym, po co Ci “czysta instalacja”? Kolega wyżej wspomniał, że obecnie Windows 10 to aktualizacja 8.1 a nie nowy system.

Czysta instalacja na kluczu z 8.1 ponoć nie przechodzi. Trzeba zrobić upgrade i dopiero przy następnej instalacji przyjmie klucz bezpośrednio

I teraz mam problem zainstalowałem windowsa 10 przez windows update jednak przy aktywacji wyrzuca mi taki błąd Wprowadzony klucz produktu nie działa sprawdź klucz produktu i spróbuj ponownie a na windowsie 8.1 aktywacja przeszła bez żadnych problemów 

Skontaktuj się z pomocą techniczną MS.