Czy AMD FX-6300 wyciągnie stąd wszystko?

Witam! Ostatnio postanowiłem zainwestować w modernizacje komputera. Dokupiłem sobie GTX 650Ti Boost GS i chwile po tym musiałem zmienić płytę główną przez spalony mostek. Wybrałem na szybko byleby mieć z czego korzystać Asrocka 960GC-GS FX i teraz pytanie. Czy procesor AMD FX-6300 i ram firmy Goodram DDR3 8GB 1600Mhz wyciągną z tej karty ostatnie soki czy może wypadałoby coś mocniej pokombinować? Dodam że zasilacz jaki posiadam to OCZ 500W(modelu dokładnego nie pamiętam :(). 

Jeśli to jest to co masz fizycznie, moim zdaniem jest dobrze. Nie kombinuj już. Jeśli chcesz wykorzystać kartę na maksa to musi być O.C. ale jak się nie znasz na tym to odpuść :slight_smile:

Karta nie jest zbyt mocna, więc dla niej FX 6300 na pewno nie będzie hamulcowym. 

 

Wypadałoby podkręcić procesor, ale ta płyta do tego się nie nadaje.

 

Zostaje OC grafiki.

Mogłem nadmienić że aktualnie mam AMD Phenom x4 9550 i ramy DDR2 4gb(o taktowaniu strach mówić) wiec muszę coś dorzucić bo się w końcu zatnie na śmierć. 

Taktowanie pamięci RAM nie ma tak dużo do wydajności jak Ci się zdaje. 

Tak w zasadzie jaka jest różnica wydajności pomiędzy DDR3 1600Mhz CL10 a DDR2 Dual 2GB 800Mhz CL5? 

FX6300 @ 4,2Ghz  jest używany w maks 60% u mnie z R9 270 po oc do 1100/1550 Mhz użycie gpu w tym samym czasie 99% w najnowszych grach na ultra więc procek nie jest taki słaby spokojnie dałby radę z mocniejszą kartą :slight_smile: ,co do ramu po przesiadce z DDR2 800mhz na DDR3 1600Mhz różnica była wielka ale sprzęt był sporo słabszy.

W zależności od zastosowań, w granicach 10-20 %.

 

Na pewno nie warto przesiadać się na DDR3 tylko z powodu taktowania.

Czym mierzysz użycie CPU? 

 

Takie proporcje oznaczają tylko tyle, że gra intensywniej wykorzystuje GPU, niż CPU.

Dzięki za pomoc! Czas dokupić troszkę sprzętu i modlić się by Wiedzmin 3 chociaż zaraczkować…