Czy AMD Ryzen5 pozamiata ?

Obudziłem się :stuck_out_tongue:
Oficjalna premiera nowych procesorów AMD z serii Ryzen 5 nastąpi już 11 kwietnia.
Socket AM4
ale testy benchmarki już wyciekły i wszystko wykazuje na to że AMD “przeleciał” Intela znaczy w niektórych testach jest nad procesorami i5 i7 znaczy że prowadzi … co jeszcze ciekawego pisze :

“Zaczynamy od mocniejszej pary, czyli Ryzen 5 1600X oraz Ryzen 5 1600.
Oba układy posiadają po 6 rdzeni / 12 wątków oraz 16 MB pamięci L3.
Taktowanie Ryzen 5 1600X wynosi 3,5 GHz (3,7 GHz w trybie boost) przy współczynniku TDP na poziomie 95 W
Natomiast przy Ryzen 5 1600 mamy 3,2 GHz (3,4 GHz boost) oraz 65 W.”

“Słabsi bracia, czyli Ryzen 5 1500X oraz Ryzen 5 1400, mogą pochwalić się 4 rdzeniami / 8 wątkami, 8 MB pamięci L3 i współczynnikiem TDP wynoszącym 65 W.
Pierwszy układ to taktowanie 3,6 GHz (4,0 GHz w trybie boost), drugi oferuje natomiast 3,2 GHz (3,6 GHz boost).”

“Wszystkie procesory Ryzen, również te z serii 5, posiadają odblokowany mnożnik i umożliwiają podkręcanie na płytach głównych z chipsetem X370 lub B350.”

Cena najtańszego procesora AMD Ryzen 5 1400 (chłodzenie Wraith Stealth)
może kosztować 819 zł.
Do tego doliczamy nowe płyty główne pod Socket AM4 MSI AsRock np. Gigabyte od 360 zł
nie będzie tanio = już widzę zasypane strony z ofertami jak cisną swoje I7 bo nikogo nie będzie stać na tak szybki update jeśli ostatnio wydał już te 8-10 tyś.
Czy to podobno miał być układ wyjęty z konsol XBO PS4 ??
JA nadal stoję murem za konsolą wydam mało, a zagram w to samo bez zmniejszania wymagań czy jakości ;D ;D

W porównaniu z czym? Z PC? Te konsole już w dniu premiery były daleko z tyłu za średniej klasy PCtem (pomijam kwestię ceny).

2 polubienia

@gosciuW7
Do jakich testów się odwołujesz? Z tej co ja widziałem np. tu http://www.guru3d.com/news-story/first-full-review-of-amd-ryzen-5-1600.html wyłania się średniak. Wszystko kwestia ceny tak naprawdę. Jeśli będzie poniżej 1000zł to będzie ciekawa propozycja.

hmm ciekawe skąd te miliony postów na forum jak i na grupach fb czy to Polska Anglia Francja Chiny każdy gracz pyta :co lepsze czyta wchodzi na benchmarki porównuje,
zamiast brać jedne goodramy 4gb gtx 1060ti i grać nie może być spadek klatek w GTA do 4fps gdy się zderzasz i wtedy pytasz co zamiast GeForca …Radeona R7 czy dołóż 3 setki i bierz R7 a może czekaj na R11 OC XD
Nie chce takich tematów czytać konsola jest jedna, a komputerów procesorów kart grafiki i zasilaczy jest dziesiątki setki :slight_smile:

no tak RYZEN OD 800 ZŁOTY + PŁYTA GŁOWA OD 300 ZŁOTY do tego dodajemy ramy 6-8gb (więcej raczej nie trzeba) + 300 złoty + 400zł zasilacz + karta grafiki od 800 złoty

A PS4 czeka nówka w pudełku juz od 1.100 szkoda się kłócić - wkładasz płytę mija 40 sek. i grasz nie grzebiesz w opcjach rozmycie cień antyaliasing jest na tyle ślicznie na ile się da !!!

poniżej 1 tysiąca ta najsłabsza wersja no i jeszcze ta płyta gówna kolejne setki złotych