Czy Android będzie działał na netbooku acer aspire zg5

Witam. Co sadzicie o tym żeby wrzucić Androida na netbooka 512MB ram, 1,6Ghz intel atom. Aktualnie mam ubuntu ale używany jest tylko do internetu to myślałem coś o Google chrome os ale niestety nie jest to możliwe więc chciałbym coś co by szybko sie odpałao, szybko śmigało, oczywiscie linux no i żeby było chrome :slight_smile: + coś do filmów, muzyki

Wybrałbym na Twoim miejscu jakąkolwiek dystrybucję z XFCE lub LXDE.

Z androidem będziesz miał za dużo problemów.

O a czemu problemów? Ale ja bym chciał cos małego, ze odpala się najlepiej odrazu tylko przeglądarka i że da sie odpalać filmy czy cos…

Nie chcę demonizować androida… ale ten system był projektowany nie z myślą o laptopach.

Co do Twoich wymagań - Linuksa można dostosować tak jak chcesz, może robić dokładnie to co opisałeś.

no ale żle by śmigał na nim ten android?

Bo chrome os pobrać nie mozna a takie cos byloby idealne…

Sprawdź androida najpierw na wirtualnej maszynie, czy działają aplikację na wersji x86, bo mogą nie działać ze względu na różnice architektur cpu.

To poszukaj małych dystrybucji Linuxa, uruchomisz filmy i przeglądarkę. Slaxa można nawet z USB uruchomić, a da się to włączyć na komputerze 600 - 800 MHz i 256 Mb RAM i działa płynnie, a zajmuje nie wiele zależnie od ilości dodatkowych aplikacji które wybierasz przed pobraniem to jest tak około 300 - 500 Mb z pełnym zestawem, łącznie ze sterownikami dodatkowymi.