Czy Android będzie działał na netbooku acer aspire zg5

(stanek.94) #1

Witam. Co sadzicie o tym żeby wrzucić Androida na netbooka 512MB ram, 1,6Ghz intel atom. Aktualnie mam ubuntu ale używany jest tylko do internetu to myślałem coś o Google chrome os ale niestety nie jest to możliwe więc chciałbym coś co by szybko sie odpałao, szybko śmigało, oczywiscie linux no i żeby było chrome :slight_smile: + coś do filmów, muzyki

(matiit) #2

Wybrałbym na Twoim miejscu jakąkolwiek dystrybucję z XFCE lub LXDE.

Z androidem będziesz miał za dużo problemów.

(stanek.94) #3

O a czemu problemów? Ale ja bym chciał cos małego, ze odpala się najlepiej odrazu tylko przeglądarka i że da sie odpalać filmy czy cos...

(matiit) #4

Nie chcę demonizować androida... ale ten system był projektowany nie z myślą o laptopach.

Co do Twoich wymagań - Linuksa można dostosować tak jak chcesz, może robić dokładnie to co opisałeś.

(stanek.94) #5

no ale żle by śmigał na nim ten android?

Bo chrome os pobrać nie mozna a takie cos byloby idealne...

(sadaj72) #6

Sprawdź androida najpierw na wirtualnej maszynie, czy działają aplikację na wersji x86, bo mogą nie działać ze względu na różnice architektur cpu.

(mozilla007) #7

To poszukaj małych dystrybucji Linuxa, uruchomisz filmy i przeglądarkę. Slaxa można nawet z USB uruchomić, a da się to włączyć na komputerze 600 - 800 MHz i 256 Mb RAM i działa płynnie, a zajmuje nie wiele zależnie od ilości dodatkowych aplikacji które wybierasz przed pobraniem to jest tak około 300 - 500 Mb z pełnym zestawem, łącznie ze sterownikami dodatkowymi.