Czy antywir wystarczy?

Witam!

Mam ruter, który posiada firewall. I zainstalowałem antywirusa(kaspersky). Nie chodzę po żadnych dziwnych stronkach tylko allegro i strony o esporcie. Czy ten firewall mi wystarczy zapewnić ochronę, czy lepiej kupić kasperski Internet Security?

Możesz jeszcze uruchomić zaporę systemową i powinno starczyć.:mrgreen:

To (jak napisałeś), że nie chodzisz po dziwnych stronach w ogóle nie oznacza, że możesz czuć się całkowicie bezpieczny .

Poczytaj fora dp. ile osób każdego dnia “woła” o pomoc. Uważasz stronę “Allegro” za bezpieczną ? Ja tak nie uważam.

Co zaś tyczy się zapory systemowej to najsłabsze ogniwo zabezpieczenia w całej rozciągłości.

Nie napisałeś jaki firewall cię zabezpiecza dla przykładu masz link jakie firewalle są naj…lub naj…

http://www.matousec.com/projects/firewa … ls-ratings

Ze swoje strony do uzupełnienia poleciłbym coś co może być uzupełnieniem dla firewalla- krótki opis.

"Ex Comodo Memory Guardian. Jest to nowy produkt Comodo dedykowany ochronie komputera przed atakami Buffer overflow (Przepełnienie bufora). Adresuje m.in. wykrywanie ataków na bufor pamięci stosu / sterty i ataków Return-to-libc. Program unikalny w kategorii HIPS i wąsko specjalizowany pod konkretny temat. Większość darmowych HIPS (z wyjątkiem Threatfire) nie adresuje bezpośrednio aspektu przepełnienia buforów, ale potrafi redukować skutki (np. podczas tego typu ataku może zostać ściągnięty szkodnik, ale jego uruchomienie zostanie zatrzymane).

Przepełnienie bufora - błąd programistyczny polegający na pobraniu do wyznaczonego obszaru pamięci (bufora) większej ilości danych, niż zarezerwował na ten cel programista. Taka sytuacja może często prowadzić do zamazania danych znajdujących się w pamięci bezpośrednio za buforem, a w rezultacie do błędnego działania programu. W wielu sytuacjach, zwłaszcza gdy dane, które wpisywane są do bufora podlegają kontroli osoby o potencjalnie wrogich intencjach, może dojść do nadpisania struktur kontrolnych programu w taki sposób, by zaczął on wykonywać operacje określone przez atakującego.

Zapora opiera się na tworzeniu reguł dla aplikacji, za pomocą których możemy określić zachowanie w przypadku zaistnienia ataku (zakończenie / restart aplikacji, uruchomienie aplikacji na specyficznych parametrach). Standardowo mamy podział na sekcję aplikacji uwzględnianych w ochronie, sekcję wyjątków, plus log notujący aktywność ataków."

Platforma: Windows XP/2003/Vista 32-bit i 64-bit

Licencja: freeware

Rozmiar na dysku ok.3.3 MB

Link do pobrania

http://forums.comodo.com/feedbackcommen … 37.15.html

Zapora w routerze Ci nie wystarczy, ponieważ, jak to pisało w ekspercie : “zapora w routerze tsanowi ochronę przed atakami początkujących hakerów”.

Dorzuć do tego jakąś programową tu masz wybór http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=84&Zapory+sieciowe+firewalle :slight_smile:

Wchodzisz na 10 stron ogólnie więc szansa że się czymś zarazisz jest mała to chyba oczywiste . Kaspersky to dobry antywirus , wystarczy poszukać opinii . Według mnie takie pytania są głupie i powinny lądować w koszu

nie rób za Moda