Czy Antywirus Endpoint może być użyty w domu?

Będzie róznica w ochronie miedzy tym a Internet security???

Czy Antywirus Endpoint może być użyty w domu?

Kto bogatemu zabroni?

Przeczytaj licencję i jeśli będzie używany zgodnie z nią to tak.

Są drobne różnice w oferowanych funkcjach i opcjach, ale dopisek “endpoint” oznacza, że to program firmowy i aplikacja przeznaczona jest do ochrony urządzeń podłączonych i zarządzanych centralnie z serwerów firmy. Nie wiem, czy da się taką aplikację zainstalować na innym sprzęcie, niż firmowy.
Internet Security oznacza natomiast program bardziej bogaty w funkcje, niż zwykły AV. Najważniejszy to np. zapora, moduły analizy zachowań, kontroli modyfikacji danych, itp.

Dla wersji domowych i mikrofirm

edit
poniżej porównanie Endpoint ANTIVIRUS i Enpoint SECURITY

Możesz użyć Endpoint, ale on został stworzony głównie dla biznesu, gdyż daje możliwość zarządzania nim zdalnie z konsoli ESMC. Tak poza tym nie różni się wiele od NOD32. Internet Security ma z tego co kojarzę dodatkowe funkcje, jak na przykład zapora sieciowa.

Da się, to normalny program antywirusuwy. Pomiędzy Endpoint, a NOD32 różni się właśnie głównie tym, że można nim zarządzać centralnie i wykonywać za jego pomocą różne zadania, np. restart komputera, wykonywanie poleceń PowerShell, wysyłać komunikaty, zmienić nazwę komputera itp. Agent ESMC zbiera również podstawowe informacje o sprzęcie oraz zainstalowanym oprogramowaniu. Jednak do tego potrzebny jest Eset Agent :wink: