Czy AP będzię funkcjonować z dowolnym routerem?


(Szymonz17) #1

Witam. Mam pytanie , otóż : czy Access Point ( np. firmy TP-LINK lub każdej innej ) będzie chodzić z routerem firmy NETGEAE , czy konieczne jest kupienie Access Pointa również firmy NETGEAR ? z góry dzięki , pozdrawiam :slight_smile:

@edit

I jeszcze jedno pytanie. Mam komputer stacjonarny w którym chcę mieć internet przez kabel , a w laptopie internet bezprzewodowy (przez Access Pointa). Jak to zrobić skoro Access Point ma tylko jedno wejście ? P.S od routera nie mogę ciągnąć więcej kabli.


(Ascent) #2
  1. Nie ma różnicy jakiej firmy będzie Access Point, wszystko będzie współgrać.

  2. AP mają tylko jedno ‘podpięcie’ - w takim wypadku najlepiej kupić router DSL, odpowiednio go konfigurując będziesz mógł podłączyć go pod swój aktualny router i używać go jako AP + switch, np. TP-Link TL-WR741ND.


(Bor1904) #3

Coraz więcej ap ma 2 gniazda czyli wbudowany mały switch.

Zamiast routera DSL proponuje kupić zwykły z ethernetem i RJ45 po stronie WAN.

pozdrawiam


(Szymonz17) #4

ok. Ale chodzi o to , że mam internet na 3 komputery i router stoi w innym mieszkaniu 20 metrów ode mnie i jest pociągnięty do mojego domu kabel. Dziś kupiłem sobie laptopa i chciałbym mieć na nim internet bezprzewodowo i przewodowo na komputerze stacjonarnym. Sorki , że tego nie dopisałem a to było chyba dość istotne.


(roobal) #5

Przede wszystkim, jakim sprzętem dysponujesz. Jeśli w routerze masz tylko jeden port LAN, to możesz dokupić jeszcze switch, podpiąć go do routera, a AP i komputer do switcha.

Pozdrawiam!


(Szymonz17) #6

Posiadam coś takiego w chacie : TP-LINK TL-SF1008D . Czy jeżeli podłącze do tego tą RJ-45 i od tego pociągnę osobne dwie do AP i Kompa stacjonarnego wszystko będzie git?


(Bor1904) #7

to właśnie switch o którym wspominał Kolega Roobal.


(Szymonz17) #8

Ok , czyli wszystko będzie chodzić z tym Switchem ? I obojętnie jaki AP do obojętnie jakiego routera?


(roobal) #9

Tak, powinno działać. Z tego co widzę ten przełacznik posiada funkcję Auto MDI-MDIX, więc możesz do niego podłączać urządzenia dowolnym kablem UTP.

Pozdrawiam!