Czy aplikacja AdGuard jest bezpieczna? - pytania do użytkowników

Witam.
Nabyłem wersję Premium aplikacji AdGuard. Mam co do niej parę wątpliwości.

  1. Przede wszystkim czy jest ona bezpieczna? Nie mam roota, a zatem cały ruch filtrowany jest przez jakiś lokalny VPN (o co chodzi?) Czy korzystając na telefonie m.in. z dostępu do konta bankowego bezpieczne jest korzystanie z niej? (mam uruchomione filtrowanie reklam oraz reklam w aplikacjach i ochronę przed phisingiem i malware.

  2. Kiedy aplikacja działa w powiadomieniach systemowych ciągle tkwią mi takie powiadomienia jak w screenie. Czy muszą być wyświetlane bez przerwy, czy można je jakoś schować?

  3. Czy filtrowanie macie uruchomione bez przerwy? czy wyłączacie w jakichś określonych sytuacjach?

Pytania być może są banalne, ale pierwszy raz mam do czynienia z taką aplikacją.
Proszę o pomoc.

Instalowałem już to na telefonie bez roota i powiem, że o ile dobrze blokuje reklamy to przez tego VPN’a ruch jest mocno spowolniony. Warto wyłączyć jak potrzebujesz oglądać streaming w wysokiej rozdzielczości, a jak robisz przelewy to lepiej nie kusić losu i nie próbować działać w banku z takim czymś włączonym.

Powiadomienia z tego co pamiętam dało się schować w ustawieniach aplikacji, ew. jak masz androida chyba od 6.0 to przesuwając lekko w bok powiadomienie pokaże Ci się zębatka z możliwością zablokowania powiadomień z tej aplikacji.

Jak testowałem to podobny poziom ma darmowy dns Aguard, tyle że brak konfiguracji na ile ma wycinać i brak opcji łatwego odblokowania jak strona wykrywa blokadę reklam lub się rozwaliła.

https://adguard.com/en/adguard-dns/overview.html

Premium też kupiłem, bo można było za na cyber monday za połowę ceny.


Kompatybilność z Firefox sprawia że nie używam aplikacji i najwyżej premium się zmarnuje.
Odświeżanie 5 razy szyfrowanych stron po instalacji certyfikatu i kilku rebootach nic nie dało, Firefox 56 lub Waterfox 55 raczej bym nie używał, a z chrome rzadko.